ASUS zapowiada gamingowe laptopy TUF i ROG z RTX 3000

gamingowe laptopy TUF i ROG, ASUS TUF GAMING, ASUS ROG, laptopy ASUSa

ASUS jako pierwszy z producentów pochwalił się, że już wkrótce pokaże swoje gamingowe laptopy TUF i ROG z RTX 3000, czyli mobilnymi nowymi kartami GeForce.

Gamingowe laptopy TUF i ROG

Specyfikacja mobilnych GeForce RTX 3000 wyciekła, a niedawno zobaczyliśmy mobilnego GeForce RTX 3070 i GeForce RTX 3080 w testach. To właśnie te karty graficzne będą częścią nowej serii laptopów ASUSa, które zostaną pokazane podczas specjalnego wydarzenia już 12 stycznia.

Czytaj też: NVIDIA szykuje GeForce RTX 3070 SUPER i RTX 3080 SUPER?
Czytaj też: Mobilna karta GeForce RTX 3080 wyciska z GA104 wszystko
Czytaj też: Test dysku Cardea Ceramic C440 1 TB od T-Force

Firma ASUS odświeży swoją serię TUF Gaming dzięki nowemu, ulepszonemu systemowi chłodzenia z dwoma wentylatorami. ASUS pokazał nawet nowy projekt tego laptopa, który wygląda bardziej nowocześnie niż odpowiednik poprzedniej generacji.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [04.01.2021]
Czytaj też: Znamy modele chipsetów Intel serii 500
Czytaj też: MSI potwierdza premierę procesorów Rocket Lake

Sprzedawane teraz laptopy ASUS TUF 2020 stały się dość popularnym wyborem wśród graczy z ograniczonym budżetem, jako że są tańsze i łatwiejsze do kupienia względem topowych modeli serii ROG. Miejmy nadzieję, że w tej nowej generacji producent nie zaliczy wpadek w kwestii chłodzenia i wyświetlaczy.

Już po powyższych nagraniach widzimy, że nowe laptopy ASUS TUF wydają się być bardziej prostokątne, prawie jak seria ROG Zephyrus. Nie wiemy, czy ASUS postawił na procesory Intela, czy AMD.