WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Gamingowe laptopy TUF od ASUSa stawiają na AMD

ASUS w swoich dwóch najnowszych propozycjach do rodziny TUF postawił wyłącznie na AMD, a tak dokładnie to świeżo co zapowiedziany układ AMD Ryzen 5 3550H i kartę Radeon RX 560X (”X” od wersji mobilnej). Szkoda, że nie mówimy tutaj o przedstawicielach serii Republic of Gamers, ale niewymagający konsumenci powinni rzucić okiem właśnie na TUF. Wszystko przez stosunek wydajności i ceny, który wypada w niej znacznie lepiej.

Mowa dokładnie o dwóch modelach – FX505DY i FX705DY, które różnią się praktycznie tylko wyświetlaczem i rozmiarem baterii. Oba są bowiem napędzane przez wspomniany duet CPU i GPU w połączeniu z do 32 GB pamięci DDR4, dyskiem SSD do 515 GB lub połączeniem HDD z SSD o łącznej pojemności 1 TB. Są nawet objęte wskaźnikiem MIL-STD-810G, co gwarantuje odporność przed niewielkimi upadkami. Zatrzymam się jednak na chwilę przy samym procesorze, bo w teorii jego nazwa sugeruje, że mamy tutaj do czynienia z połączeniem architektury Zen 2 i 7nm procesu… ale nie. W mobilnym segmencie Ryzen 3000 nadal króluje 12nm i Zen +. A szkoda. Tak czy inaczej, cztery rdzenie, 8 wątków, maksymalnie 3,7 GHz przy TDP rzędu 35W i obecność (niepotrzebnej w tych laptopach) integry Radeon Vega 8 robi swoje.

FX505DY i FX705DY może i oferują rozdzielczość Full HD, ale podczas gdy ten pierwszy ma ekran 15,6-calowy z odświeżaniem 120 Hz, to ten drugi już 17,3-calowy z 60 Hz. Różnica leży również w baterii – 64 Wh dla większego i 48 Wh dla mniejszego, co w teorii przekłada się na kolejno siedem i sześć godzin pracy. Oba laptopy są dostępne w wariancie Red Matter (wyłącznie czerwone podświetlenie klawiatury) i Gold Steel (podświetlenie klawiatury w RGB). Dostępność i cena nie została jednak ujawniona.

Czytaj też: Nowe laptopy Asus RoG zaprezentowane podczas CES 2019

Źródło: NeoWin