WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Gamingowe laptopy XMG NEO zaliczają się do jednych z niewielu

Gamingowe laptopy XMG NEO zaliczają się do jednych z niewielu

Firma XMG ujawniła dwa nowe gamingowe laptopy NEO, które są jednymi z pierwszych na świecie z ekranami IPS o rozdzielczości WQHD i odświeżaniem na poziomie 165 HZ.

XMG NEO 15 i XMG NEO 17

W rzeczywistości oba nowe laptopy XMG posiadają te same wyświetlacze, co zaprezentowane przed kilkoma dniami modele Eluktronics QHD Edition. Te były pierwszymi na świecie laptopami z tak świetnym ekranami, które pomimo rozdzielczości 1440p i odświeżania 165 Hz mogą pochwalić się maksymalną jasnością rzędu 318 nitów, jak również 100% pokryciem kolorów sRGB i 87% Adobe RGB.

Czytaj też: To jest już koniec marki SanDisk
Czytaj też: Gigabyte prezentuje Radeony RX 6800 i XT
Czytaj też: Jak RTX 3060 Ti wypada w testach 3DMark?

Po stronie wydajności Neo 15 oraz Neo 17 bazują na procesorze Intel Core i7-10875H z ośmioma rdzeniami i 16 wątkami, a także dedykowanej karcie graficznej z GeForce RTX 2070 SUPER lub GeForce RTX 2070 w wersji Max-P. Po stronie pamięci mowa o dowolnej konfiguracji do 64 GB DDR4 oraz maksymalnie dwoma dyskami SSD M.2 z obsługą PCI Express

Czytaj też: Eluktronics QHD Edition pierwszymi na świecie laptopami z tak świetnym ekranami
Czytaj też: Zegary i test Sapphire Radeon RX 6800 XT i RX 6800 NITRO+
Czytaj też: Czy GeForce RTX 3060 Ti nadaje się do kopania kryptowalut?

Dzięki zastosowaniu ciekłego metalu do chłodzenia procesora, nawet przy pełnym obciążeniu seria XMG NEO osiąga temperaturę roboczą nawet o 9°C niższą w porównaniu z konwencjonalnymi związkami termicznymi. Więcej na temat obu laptopów przeczytacie na stronie producenta. Oto linki do XMG NEO 15 i XMG NEO 17.   

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News