Reklama
aplikuj.pl

Nowy pasek Gates Carbon Drive Moto X9 obiecuje wiele dla EV

Nowy pasek Gates Carbon Drive Moto X9, Gates Carbon Drive Moto X9

Gates Carbon Drive Moto X9 to najnowsza wersja napędu paskowego, który zasłynął na rynku motocykli i rowerów elektrycznych w formie zastępstwa dla tradycyjnych łańcuchów.

Pasek napędowy Gates Carbon Drive Moto X9

W nowej konstrukcji paska i koła łańcuchowego zastosowano nowatorską konfigurację, która łączy w sobie konstrukcję kordu z włókna węglowego o bardzo wysokiej wytrzymałości na rozciąganie z nowym profilem zębów i skokiem. Zwiększył również o 84% ogólną żywotność oraz wagę systemu (via Electrek).

Zaktualizowany profil zębów 11 mm zmniejszył szerokość wcześniejszej wersji paska o 9%, a także średnicę koła zębatego o 10%. Chociaż brzmi to skromnie, może zaowocować znaczącymi zmianami w finalnym układzie napędowym na czele z kompaktowymi wersjami napędu.

Zalety z Gates Carbon Drive Moto X9 firma potwierdziła zastosowaniami w praktyce, wedle których szereg obecnych skuterów elektrycznych zyskało bardziej kompaktowe układy napędowe, a nawet lepsze przerzucenie napędu na tylne koło. Na produkcyjne modele wyposażone w to rozwiązanie musimy jeszcze poczekać.