Reklama
aplikuj.pl

Bill Gates sądzi, że na koronawirusa powinny być szczepione noworodki

Bill Gates microsoft, Bill Gates działania, odejście Bill Gates

Założyciel Microsoftu od początku pandemii aktywnie angażuje się w działania mające na celu jej powstrzymanie. W kwestii powstającej szczepionki Gates stwierdził, iż powinno ją się podawać nawet nowonarodzonym dzieciom.

W niedawnym wpisie na swoim blogu miliarder wlał w serca czytelników trochę optymizmu. Jego zdaniem obecnie istnieje od 8 do 10 obiecujących szczepionek, które są już w fazie testów. Łącznie trwają prace nad ok. 115 różnymi środkami.

Gates potwierdził, że jego fundacja jest w stanie sfinansować badania nad 7 szczepionkami oraz ich produkcję. Konieczne jest jednak upewnienie się, że będą one bezpieczne i efektywne w ochronie ludzi przed SARS-CoV-2. Problemem może być stworzenie 7 do 14 miliardów dawek szczepionki, ponieważ jest ona oparta na materiale biologicznym, który trzeba „wyhodować”.

Czytaj też: To wideo pokazuje, jak wirus roznosi się w samolocie

Zdaniem miliardera pierwsze szczepionki nie muszą cechować się 100-procentową skutecznością. Nawet efektywność na poziomie 60% powinna doprowadzić do pojawienia się odporności stadnej i da czas na zaprojektowanie bardziej wydajnych środków. Jednocześnie mężczyzna dodaje, iż szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 powinna się jego zdaniem stać elementem obowiązkowych szczepień wśród noworodków.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News