WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gdzie przez ten cały czas była Kapitan Marvel?

W końcu do kin trafił film o najnowszej superbohaterce MCU, która dołączy do walki w Avengers: Endgame. Odkąd pojawiły się informacje, w jakich latach będzie działa się akcja jej filmu pojawiło się zasadnicze pytanie. Gdzie przez ten cały czas była Kapitan Marvel? W końcu minęły 23 lata, aż w końcu Nick Fury ją wezwał. Gdzie była Carol Danvers?

Czytaj też: Powstanie serial oparty na książce Sto lat samotności

Teorii o tym, gdzie przez ten cały czas była Kapitan Marvel pojawiło się mnóstwo. Wiele mówiło, że utknęła w Królestwie Kwantowym, została gdzieś uwięziona, albo przebywa na Ziemi tylko się ukrywa. Po premierze filmu wiemy jednak, że żadne z tych spekulacji nie są prawdziwe. Kapitan Marvel była po prostu po drugiej stronie galaktyki.

Misja Carol Danvers

Wszyscy, którzy film już obejrzeli wiedzą, że twórcy zaserwowali nam zwrot akcji, którego nikt się nie spodziewał. Skrulle, którzy w komiksach są jednymi z najgorszych złoczyńców, w filmie okazali się uchodźcami, którzy pragną znaleźć bezpieczne schronienie. To nie oni zagrażają Kree i Ziemi, nie planują żadnych inwazji, chcą po prostu żyć w spokoju. Mentorka Carol Danvers, dr Wendy Lawson, której prawdziwe imię brzmi Mar-Vell, pragnęła Skrullom w tym pomóc. Niestety umiera, a zmiennokształtni znów muszą podjąć walkę.

Gdzie przez ten cały czas była Kapitan Marvel?

Po tym jak Carol dowiaduje się prawdy o Mar-Vell i Skrullach Kree zostaje pokonane. Główna bohaterka bierze na siebie misję swojej mentorki. Pod koniec filmu wyrusza wraz z ocalałymi na krańce wszechświata mając nadzieję znaleźć dla nich jakiś nowy dom. Tym właśnie Kapitan Marvel się zajmowała. Oczywiście nie mamy wyjaśnione dokładnie ile czasu jej to zajęło, ale możemy sobie wyobrazić, że podróż w odległe krańce kosmosu i szukanie zdatnej do zamieszkania, przyjaznej planety, może trochę zająć.

Nie jest to może żadne spektakularne zajęcie, jakiego fani oczekiwali. Niby w międzyczasie mogło wydarzyć się coś, co nawiązywałoby do teorii fanowskich. Jednak patrząc na to, że Carol zjawiła się niedługo po otrzymaniu wezwania to raczej nigdzie nie utknęła.

Jedyne pytanie jakie możemy zadać, to dlaczego nie postarzała się od lat 90.? Widzimy zmiany jakie w bohaterce zaszły, ma nowy strój i dłuższe włosy, ale jej twarz jest taka sama. Odpowiedzią mogą być podróże kosmiczne i fakt, że tam czas płynie inaczej. Z drugiej strony, możliwe również, że to jej moc sprawia, że starzeje się dużo wolniej niż powinna. Na razie ciężko coś więcej w tym względzie powiedzieć. Musimy poczekać na kolejne odsłony filmów z Kapitan Marvel.

Czytaj też: Recenzja filmu Kapitan Marvel

Źródło: cbr.com