Reklama
aplikuj.pl

Gdzie znajdziemy części do telefonów?

Dostęp do części serwisowych w XXI wieku zaczyna być bardzo powszechny. Najlepszym źródłem poszukiwań jest oczywiście Internet, w którym znajdziemy przeróżne podzespoły. W segmencie urządzeń mobilnych najpopularniejsze z nich to wyświetlacze do telefonów. Dobrym źródłem zakupu części są również producenci, którzy zmieniają swoje podejście z racji wymogów Unii Europejskiej.

Części do telefonów – wystarczy wpisać w Google

Internet to nieskończone źródło licznych towarów, produktów oraz informacji. Znajdziemy tam wszystko, czego szukamy w danym momencie. Musimy jednak pamiętać, że nie zawsze to, czego szukamy jest sprawdzone. Zakup części do telefonów może być nieco ryzykowny, ponieważ zamiast oryginałów możemy trafić na podróbki. Jest to dość ważne, ponieważ nie na każdym zamienniku będziemy mogli w sposób prawidłowy naprawić telefon lub uzyskać jakość sprzed awarii. Właśnie dlatego warto pamiętać, aby wszelkich zakupów dokonywać tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców oferujących oryginalne części. Wielu przedsiębiorców w sieci posiada również punkty stacjonarne, które mogą, ale nie muszą zajmować się sprzedażą detaliczną dla klienta z ulicy. Wpisując w Internet kluczowe hasło: wyświetlacze do telefonu wujek Google podpowie i zaprezentuje nam najlepiej pozycjonujących się sprzedawców. Wśród nich mogą być również producenci, którzy za jakiś czas będą mieli bardzo rozbudowane sklepy.

Nawet wpisując słowo z błędem wyszukiwarka podpowiada właściwą frazę. Fot.Google.com

Każdy, kto pozycjonuje swój biznes w Internecie zdaje sobie sprawę, że konkretne frazy mają ogromne znaczenie. Dodatkiem do tego wszystkiego są dodatkowe frazy, które również mogą wysoko wynieść logo firmy. Pozycja na rynku jest bardzo ważna, ale producenci nie przywiązują tak dużego znaczenia do bezpośredniej sprzedaży części do telefonów. Klient kupi to kupi, nie kupi to trudno. Także pierwszym miejscem do poszukania konkretnych części jest Internet, bo tam znajdziemy odpowiedź na praktycznie każde nasze pytanie.

Części do telefonów kupimy też w serwisach telefonów komórkowych

Szukając w Internecie części możemy trafić nie tylko na firmy specjalizujące się w asortymencie serwisowym. Coraz częściej po wpisaniu hasła: części do smartfonów przeglądarka pokazuje nam punkty serwisowe, które w zasadzie żyją z napraw odpłatnych telefonów. Jest to w pełni zrozumiałe – skoro ktoś może sprzedawać ekrany, złącza ładowania, mikrofony oraz wiele innych podzespołów do telefonów lub tabletów to może również proponować naprawę urządzenia na miejscu oferując pełny wachlarz usług. Nie każdy klient posiada umiejętności lub wiedzę techniczną (chociaż teraz mnóstwo poradników znajdziemy na YouTube, również tych producenta) oczekując tym samym, że ktoś wykona naprawę ich telefonu za nich nawet odpłatnie.

Większość serwisów oferujących naprawy zaoferuje nam jedną kwotę, w której dostępna będzie usługa + części. Są też osobne zakładki u niektórych przedsiębiorców, którzy oferują sprzedaż samych podzespołów. To pokazuje, że nie zawsze musimy szukać takich informacji w Internecie. Znajdziemy je również w stacjonarnych punktach serwisów naprawczych. Należy jednak pamiętać, że dla większości klientów liczy się czas. Jeśli możemy wejść w przeglądarkę i szybko zamówić konkretną część to wydaje się to szybszym rozwiązaniem. Prawdopodobnie częściej wybieranym.

Czy w serwisie producenta kupimy wyświetlacze do telefonów

Niestety w takich miejscach nie zakupimy części serwisowych. Autoryzowane serwisy telefonów komórkowych najczęściej nie mogą sprzedawać oryginalnych części. W takich punktach otrzymamy jedynie możliwość naprawy gwarancyjnej lub odpłatnej. Musimy też pamiętać, że serwisy gwarancyjne chcąc podjąć dodatkową sprzedaż muszą konsultować takie działania z producentem, aby nie naruszyć wewnętrznych procedur. Na chwilę obecną nie spotkałem się z serwisem producenta, który oficjalnie sprzedawałby części do telefonów. Nie oznacza to, że takie sytuacje nie są niemożliwe, ale na pewno bardzo rzadko spotykane.

Fot.samsung.sparepartservice.shop

Większość producentów odczuwając naciski ze strony Unii Europejskiej preferują sprzedaż swoich części bezpośrednio na dedykowanej stronie. Znajdziemy tam pewne, oryginalne podzespoły, dokładnie takie same elementy, których serwis producenta użyłby w swoim punkcie. Bardzo fajnie przygotowany jest Samsung, którego części do licznych urządzeń (również tych topowych) znajdziemy na odrębnej stronie. Spytacie dlaczego? Pomyślicie, że tekst jest sponsorowany – nie, nie jest. Już spieszę z wyjaśnieniem. Weźmy sobie np. wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S22. Producent w swoich oryginalnych podzespołach oprócz samego ekranu dodaje także akumulator.

Wpiszcie w Google frazę wyświetlacz do telefonu Samsung Galaxy S22 i sprawdźcie co zaprezentują inne firmy. Będą to najczęściej wyświetlacze bez baterii. To nie oznacza, że są to nieoryginalne podzespoły, ale na pewno sporo na tym tracimy. Różnica w cenie również nie jest duża, powiem więcej – w niektórych przypadkach jest nawet drożej. Wszystko to kwestia dokładnego przeszukania internetowych ofert. Uwierzcie mi, że samodzielne odklejanie baterii w starym urządzeniu jest naprawdę trudną sztuką. Montując taki element zyskujemy nowy wyświetlacz i nowy akumulator. Ceny na stronie Samsunga nie odbiegają mocno od tych rynkowych, ale to nie oznacza, że nie ma producentów, którzy nie oferują zniżek.

Fot.selfservicerepair.eu

Świetnym przykładem jest tutaj Apple. Firma jako jedna z pierwszych w Polsce wystartowała z programem samodzielnej naprawy oferując pierwszy raz w historii sprzedaż oryginalnych części na swojej stronie. Co ciekawe Apple postarał się o drobne rabaty. Co trzeba zrobić? Wystarczy, że zamówimy nowy wyświetlacz i zwrócimy stary element. Apple po weryfikacji stanu części (głównym powodem odrzucenia może być nieoryginalna część) naliczy nam zniżkę za zwrot starego elementu.

Oryginalne wyświetlacze do telefonów – czy da się je rozpoznać?

Jest to temat rzeka. W sieci mamy mnóstwo sklepów zajmujących się sprzedażą części i narzędzi do telefonów. Skupiając się na cenach z pewnością będziemy szukać jak najtańszej możliwości naprawy odpłatnej. Niestety cena nie zawsze idzie w parze z usługą, o czym wielu klientów (i kto wie może naszych czytelników) mogło się już przekonać. Co jest tego powodem? Przede wszystkim jakość ekranów, które wcale niekoniecznie mogą być oryginalne (mimo informacji od sprzedawcy). Czy jest metoda na rozpoznawanie takich ekranów? Oczywiście, że tak. Oprócz jakości wyświetlanego obrazu widzimy to również na samych ekranach. Spójrzmy to na przykładzie wyświetlacza do telefonu Samsung Galaxy J5 2017.

Patrząc na powyższe moduły możemy zauważyć, że ekran po prawej stronie jest oryginałem. Spójrzcie na ramkę ekranu, gdzie widzicie małą przerwę w brązowo-złotym kolorze. W module po lewej stronie nie widać takiej ramki, co już na pierwszy rzut oka powinno wzbudzić czujność. W przypadku innych telefonów również musimy zwracać uwagę na podobne czynniki. Możemy też szukać dodatkowych informacji, które w sieci znajdują się na sprawdzonych stronach. Jeśli nie jesteśmy pewni co do pochodzenia części zawsze możemy udać się np. do niezależnego serwisu telefonów (pogwarancyjnego lub gwarancyjnego) w celu weryfikacji zamówionego podzespołu. Pamiętajmy, że możemy zwrócić każde zamówienie w ciągu 14 dni (odpadają te dotykające higieny). Każdy ma swoje sposoby na takie działania i każde są dobre. Najważniejsze, aby były skuteczne.