Reklama
aplikuj.pl

Geekbench zdradza nam specyfikację nadchodzącego Oppo A98

Seria Oppo A może wkrótce rozszerzyć się o kolejny model z wyższej półki. Producent co prawda nadal nie wydał oficjalnego ogłoszenia, ale Oppo A98 pojawiła się w przeciekach już od jakiegoś czasu, a teraz zawitał także do popularnego benchmarku, zdradzając przy okazji kilka szczegółów swojej specyfikacji.

Smartfon Oppo o numerze modelu PGW110 zawitał do Geekbench. Dotychczasowe doniesienia podają, że pod tym numerem kryje się właśnie Oppo A98, nad którym firma intensywnie pracuje. Ma być to model z wyższej półki, bo na jego pokładzie znajdzie się ośmiordzeniowy procesor o kryptonimie „taro”, czyli wykonany w 4nm procesie technologicznym Snapdragon 8 Gen 1. Nie jest to co prawda najnowszy flagowiec Qualcomma, ale nadal świetny układ, który zapewni wydajność na wysokim poziomie.

W teście jednordzeniowym Oppo A98 uzyskał wynik 1043 punktów, zaś w wielordzeniowym – 3685 punktów. Oprócz tego Geekbench zdradza, że smartfon dostanie wersję wyposażoną w 16 GB RAM, ale można się spodziewać pojawienia też innych wariantów – 6 GB / 8 GB / 12 GB pamięci RAM i 64 GB / 128 GB / 256 GB / 512 GB.

Chociaż benchmark nie zdradza nic więcej, to niedawno A98 został też zauważony w bazie certyfikacyjnej TENAA. Wiemy więc, że Oppo wyposaży go w 6,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+ i odświeżeniu 120 Hz. Pod ekranem zostanie umieszczony czytnik linii papilarnych, a w okrągłym otworze 16-megapikselowy aparat do selfie. Tylna konfiguracja może jednak pozostawiać wiele do życzenia, bo chociaż wspomina się o 108-megapikselowym aparacie głównym, to towarzyszyć mu ma jedynie 2-megapikselowy aparat pomocniczy. Dowiedzieliśmy się ponadto, że za zasilanie odpowie akumulator 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania z mocą 67W.

Kiedy powinniśmy spodziewać się premiery Oppo A98?

Konkretów na ten temat cały czas nie ma. Niektórzy wskazują na grudniowy debiut, ale inni z kolei mówią już o początku 2023 roku. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że Oppo A98 coraz częściej pojawia się w przeciekach i bazach certyfikacyjnych, jego premiera może zbliżać się wielkimi krokami.