WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce GTX 1100 – data premiery serii ujawniona przez partnera Nvidii

Na kanale Gamer Meld pojawił się właśnie film przedstawiający e-mail od AIB Nvidii (partnera w stylu MSI, ASUSa, czy Gigabyte), który wskazuje na premierę serii GeForce GTX 1100.

Całość jest więc tak wiarygodna, że aż trudno w ten e-mail nie uwierzyć. No, chyba że Youtuber wkręcił swoich widzów, ale nie wygląda na to. Wspomniana wiadomość została wysłana przez producenta autorskich modeli kart graficznych do jednego ze sprzedawców. W pierwszym akapicie możemy przeczytać o opóźnieniu premiery GTX 1100 ze względu na poprzednią serię, której zapasy ciągle znajdują się w sklepach. Wychodzi więc na to, że przecieki sprzed kilku miesięcy o premierze w czerwcu były prawdziwe. Tyle tylko, że nie uwzględniały czynnika losowego, jakim był nagły spadek zainteresowania „kryptowalutowych górników”. Znacznie ciekawsze informacje zawarto jednak poniżej.

Możemy więc przeczytać, że już 21 sierpnia odbędzie się spotkanie partnera ze sprzedawcami, które będzie poprzedzać premierę kart GeForce GTX 1100. Pierwszą z nich ma być tradycyjnie GTX 1180, który ma zadebiutować 30 sierpnia. Równy miesiąc później na rynek mają trafić GTX 1170 i 1180+ (mowa prawdopodobnie o autorskich, podrasowanych modelach) i na samym końcu debiut ma zaliczyć GTX 1160. Ponownie okrągły miesiąc po poprzedniej (30 listopada). Jednak ponownie daty zostały podane w formie „prawdopodobnych”, co wskazuje na możliwość jej zmiany przez Nvidie. Wszystko będzie pewnie zależeć od obecnego stanu rynku GPU.

Według źródła „zieloni” mają szansę pokazać nowe produkty na nadchodzących dwóch wydarzeniach. W grę nie wchodzą tylko targi Gamescom (21-25 sierpnia), ale również „coś nieujawnionego” do tej pory.

Źródło: Videocardz