WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce GTX 1170 niszczy 1080 Ti w domniemanym teście

O nadchodzących kartach graficznych z serii GeForce GTX pisaliśmy wiele razy. Niestety opieraliśmy się wyłącznie na przeciekach i plotkach, które raz się sprawdzają, raz są wyssane z palca, a jeszcze w innym przypadku tak przestarzałe, że nie odnajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tym razem ponownie nie mam dla Was potwierdzonych informacji, ale ujawnioną przez serwis Wccftech wydajność modelu GTX 1170.

Co ciekawe, tamtejsi redaktorzy dotarli do poniższych zdjęć ekranów na jednym z polskich forów! Według nich testowanym modelem GTX 1170 była autorska wersja EVGA wyposażona w 16 GB pamięci GDDR6 pracującej na 256-bitowej magistrali. Jej taktowanie wynosi całkiem sporo, bo mówimy tutaj o 2,5 GHz, co daje przełożenie na efektywny przesył danych z prędkością 10 Gb/s. Ten model wraz z Intel Core i5-8600K był w stanie osiągnąć naprawdę wysoki wynik. 29752 punktów w teście 3DMark FireStrike wskazuje jasno, że GTX 1170 to kawał wydajnościowej bestii.

Jeśli uznamy, że przeciek jest prawdziwy, to stwierdzenie, że ten model przewyższa wydajnością przodującego dziś GeForce GTX 1080 Ti nie będzie tutaj nadużyciem. Może różnica nie jest ogromna, ale jest. Należy podejść do niej z odrobiną rozsądku, bo jest kilka szczegółów, które wskazują, że to fake. Mówimy tutaj o pełnej nazwie (zamiast „Generic VGA device”)… co mogło zostać spowodowane nową wersją sterownika, a dowodem są zdjęcia, a nie zrzut ekranu. Na dodatek nie znajdziemy tego wpisu w bazie online, co jednak mogło być skutkiem uwagi testera. Za wiele niewiadomych, żeby stwierdzić jednoznacznie, dlatego całość pozostawię bez stosownego komentarza.

Źródło: Guru3d