To nie pierwszy raz, kiedy mobilna wersja kart GeForce RTX pojawiła się w przeciekach, ale tym razem mam dla Was coś ciekawego, bo udostępniony przez TUM APISAKa screenshot wskazuje, że GeForce RTX 2070 Max-Q przewyższa topowy model AMD.

Wyniki wydajności wyciekły w benchmarku Final Fantasy XV i pokazują, że GeForce RTX 2070 Max-Q zaoferuje podobną albo nawet wyższą wydajność w porównaniu do GTX 1080 i RX Vega 64. Wprawdzie wysuwanie takich wniosków na bazie wyniku w jednej grze jest przynajmniej nierozsądne, ale przynajmniej możemy zauważyć, że Nvidia poszła w dobrym kierunku w swoim mobilnym segmencie. Ten jest przecież z góry ograniczany zarówno pod kątem możliwości systemów do rozpraszania ciepła, jak i zasilania.

Tak więc, podczas gdy GeForce RTX 2070 Max-Q osiągnął 3080 punktów, Radeon Vega Frontier Edition nabił 2919, RX Vega 64 – 2895, a GTX 1080 całe 2892. Zdecydowanie jest więc na co czekać, choć jeszcze niespecjalnie długo, bo laptopy i notebooki wyposażone w mobilne rdzenie Turing powinny zostać zaprezentowane na zbliżających się wielkimi krokami targach CES 2019. Z góry możemy już założyć, że będą korzystać z pamięci GDDR6 i obsłużą technologię Nvidia RTX.

Więcej informacji na ich temat znajdziecie w naszym poprzednim wpisie, o tutaj.

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!