WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition z dwoma wentylatorami

Choć poprzednio wieść o takiej zmianie wydawała się wyssana z palca, to teraz znalazło się zdjęcie na jej potwierdzenie. Po raz kolejny musimy podziękować serwisowi Videocardz za swoje źródła i kontakty. Powitajcie GeForce RTX 2080 Ti… Founders Edition?

Z jej nazewnictwem jest obecnie mały problem, bo karty Founders Edition od zarania dziejów (przynajmniej tych GeForce’owych Nvidii) miały turbinowe chłodzenie, będące najlepszym wyborem do konfiguracji multiGPU. Jednak od pewnego czasu firma ewidentnie odchodzi od łączenia kart, co udowadnia obecność nie złącz do SLI, a NVLink przy najnowszej serii. Czy ujawniony właśnie RTX 2080 Ti z dwoma wentylatorami i chłodzeniem “otwartym” będzie uwieńczeniem tej drogi?

Czytaj też: Specyfikacja karty GeForce RTX 2070 ujawniona!

Nie wiadomo, choć jej prezentacja ma być zapowiadaną niespodzianką przez CEO Nvidii. Sama karta prezentuje się zadziwiająco prosto i wręcz minimalistycznie, co zdecydowanie będzie wyróżniać się na tle konkurencji w postaci… partnerów firmy. Wszystko wskazuje, że jest to właśnie GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition, czyli naprawdę potężna jednostka. Mowa tutaj bowiem o rdzeniu TU102, czyli 4352 rdzeniach CUDA z 11 GB pamięci GDDR6 na 352-bitowej magistrali.

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz