Reklama

Genesis zmierza do Europy, co akcentuje specjalny europejski model

Genesis zmierza do Europy, specjalny europejski GEnesis

Luksusowy oddział Hyundaia, który stał się odrębną marką, przymierza się coraz bardziej do podboju europejskiego rynku i wreszcie, po pięciu latach oczekiwań, trafi na nasze rodzime poletko, co zaakcentuje specjalny europejski Genesis.

Genesis potwierdził te plany podczas oficjalnej konferencji prasowej we Frankfurcie, gdzie zapewnił też nadchodzących, nowych klientów, że będzie warto sięgnąć po jego samochody. Przemawiać ma za tym nie tylko ich unikalność, ale też „przejrzysta polityka cenowa w połączeniu z wysokiej jakości produktami i pięcioletnim planem opieki bez ukrytych dodatków”.

Czytaj też: Zwiastun elektrycznego coupe Genesis. Premiera już za moment

Zanim jednak Genesis ujawni swój nowy model, europejski rynek wzbogaci się o znane już cacka marki. Z tego co wiadomo, pierwszymi samochodami Genesis w Europie będzie zarówno sedan G80, jak i SUV GV80, które początkowo będą dostępne bezpośrednio wyłącznie w Niemczech, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, Genesis zarzeka się, że ulepszył oba te modele do europejskich standardów, co wcale nie jest marketingową gadką, jako że prototypy tych modeli pojawiały się już nie raz na Nurburgring w oczywistym celu.

Na możliwość kupna modelu bezpośrednio w Polsce poczekamy i nie uratuje nas nawet to, że firma ma na celu bezpośrednią sprzedaż zarówno online, jak i za pośrednictwem tak zwanych Genesis Studios, z których pierwsze zostaną otwarte w Londynie, Monachium i Zurychu. Klienci mogą też liczyć na szczegółowy konfigurator online oraz wspomniane pięcioletnie wsparcie pod kątem bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania, samochodu zastępczego w razie problemów z tym kupionym oraz pomoc drogową.

Czytaj też: Nadchodzi sześć nowych elektrycznych modeli Genesis?

Po wspomnianych modelach Genesis wzbogaci szybko rynek ich mniejszymi odpowiednikami, czyli G70 i GV70, ale to, co najważniejsze, nadejdzie dopiero pod koniec roku. Nie znamy z kolei dokładnej premiery elektrycznego G80 w Europie, ale wiemy, że w ciągu następnego roku ofertę dodatkowo wzbogacą dwa inne elektryczne modele.

Na początek podboju Europy coś wyjątkowego – specjalny europejski model

Jeszcze w tym roku ma bowiem zadebiutować Genesis stworzony specjalnie z myślą o rynku europejskim i będzie to zapewne G70 w wydaniu Shooting Brake, czyli z wydłużonym dachem. Innymi słowy, doczekamy się tego, co na „Starym Kontynencie” lubimy najbardziej, czyli po prostu kombi. To zostało już zresztą wyszpiegowane podczas testów (via Motor1).