Reklama
aplikuj.pl

Genetycznie zmodyfikowana mysz z Bitcoinem w DNA – to nie żart, a plany BitMouseDAO

Genetycznie zmodyfikowana mysz z Bitcoinem w DNA, BitMouseDAO

Za sprawą organizacji BitMouseDAO ma powstać genetycznie zmodyfikowana mysz z Bitcoinem w DNA, której wartość będzie rosła razem z tą najdroższą kryptowalutą. Jak to z organizacjami typu DAO bywa, twórcy BitMouseDAO są anonimowi i są spore szanse, że to pierwszy i ostatni raz, w którym słyszymy o tej nowej autonomicznej zdecentralizowanej organizacji.

BitMouse, czyli genetycznie zmodyfikowana mysz z Bitcoinem w DNA

Inspiracją dla BitMouseDAO było ponoć dzieło Eduardo Kaca – żywy, genetycznie zmodyfikowany królik, będący w stanie wytwarzać fluoroscencyjne zielone białko. W przypadku BitMouseDAO twórcy mają zamiar użyć klucza prywatnego do zakupu Bitcoin, a następnie przekodować go za pomocą bloków budulcowych DNA, (A,T,G,C) i umieścić ten kod wewnątrz myszy. Przez to wartość myszy będzie się wahać wraz z rynkiem kryptowalut i nawet jeśli ta mysz umrze, jej potomstwo będzie również miało zakodowany w swoim DNA klucz prywatny do wyjątkowego i jedynego w swoim rodzaju Bitcoina.

Czytaj też: Oto Tevel FAR, czyli dron-zbieracz, którego możecie obejrzeć w akcji

Tutaj wchodzi kolejny powód, dlaczego ktokolwiek uznałby, że genetycznie zmodyfikowana mysz z Bitcoinem w DNA będzie dobrym pomysłem – plan firmy obejmuje też NFT dla BitMouse i jej potomstwa. Jeśli plan się nie powiedzie, twórca ma plan awaryjny, polegający na wstrzyknięciu myszy nieśmiertelnego wirusa, który przenosi zaszyfrowaną kopię klucza prywatnego Bitcoina. Twórca chce zaangażować do tego celu firmę biotechnologiczną, co oznacza, że z pewnością będzie potrzebował dużo funduszy, aby w ogóle rozpocząć ten projekt.