WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Gigabyte Aorus Memory i Aorus P7 – dla każdego coś świecącego

Swoimi nowymi produktami Gigabyte nada Waszym stanowiskom i zestawom komputerowym nieco blasku. Mowa o podświetlanej podkładce Aorus P7 oraz modułach pamięci DDR4 Aorus Memory. Co je łączy? RGB!

Na początek rzućmy okiem na Aorus P7, która już za chwile trafi do dystrybucji za całe 49 euro. Gigabyte w przypadku tej podkładki postawił na twarde tworzywo o wymiarach 350 x 240 x 7,2 mm, co przełożyło się na 420 gramową wagę. Mowa odkładnie o mikro polimerze o gęstej fakturze z nastawieniem na szybkość, a nie precyzję dla myszek optycznych i laserowych. Jej najważniejszą cechą jest oczywiście ukryte skrzętnie na bokach podświetlenie RGB kompatybilne z aplikacją GIGABYTE RGB Fusion. Oczywiście do zasilania będą wymagać podpięcia do komputera za pomocą przewodu USB. Całość prezentuje się całkiem dobrze, ale nie rozumiem, dlaczego na kontrolerze nie znajdziemy portu USB.

Z kolei Gigabyte Aorus Memory będzie kosztować 229 dolców, ale w zestawie z dwoma modułami DDR4 o pojemności 8 GB. Producent zastosował podobno kości Samsung B-Die, co z pewnością polepszy predyspozycje do ich podkręcenia. Standardowo będą jednak pracować z zegarem 3200 MHz oraz opóźnieniami 16-18-18-38 przy napięciu 1,35V. Same moduły mają jednak odwalać wizualną robotę, co z eleganckim radiatorem wykończonym na wzór szczotkowanego aluminium i paskiem podświetlenia RGB na topie z pewnością nie będzie trudne.

Źródło: TechPowerUp