Kolejne procesory (tym razem ze średniej półki) Ryzen 2000 zbliżają się do nas wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że co raz to kolejni producenci płyt głównych prezentują swoje rozwiązania bazujące na towarzyszącym premierze CPU chipsecie B450. Tym razem ujawniono ofertę Gigabyte z dwoma modelami Aorus AMD B450. Poznajcie Aorus Pro i Aorus M.

Na początku weźmy pod lupę płytę Aorus Pro B450, ponieważ jest to istny protoplasta modelu Aorus M w formacie ATX. Tak więc, w tym przypadku możemy liczyć na 8-pinowe złącza EPS do dodatkowego zasilania procesora, które dostarcza moc do 11-fazowej sekcji zasilania. Ta jest oczywiście podłączona do podstawki procesora, z którą komunikują się 4 sloty na moduły DDR4 oraz złącze PCIe 3.0 x16, przeznaczone oczywiście do karty graficznej. Kwestię PCIe rozwinięto raczej tradycyjnie, dlatego otrzymujemy dwa dodatkowe sloty x16, ale działające kolejno w konfiguracji 3.0 x4 oraz 2.0 x4 (z połączeniem do chipsetu).

Producent zdecydował się również na pojedynczego PCIe x1. W przypadku slotów M.2 możemy liczyć na jeden NVMe podpięty do socketu (i współdzielący linie PCIe z drugim slotem PCIe) oraz jeden wykorzystujący 2. generację PCIe. W grę wchodzi również sześć slotów SATA III (2 z połączeniem do socketu). Całość dopina układ dźwiękowy Realtek ALC1220 z wyższej półki, dwa porty USB 3.1 gen. 2 typu C i A oraz cztery USB 3.1 na tylnym panelu. O obecność potrzebnych złączy do podświetlenia LED nie musicie się martwić.

Na koniec mniejszy, bo utrzymany w standardzie micro-ATX model Aorus M. Cechuje się odrobinę zmienionym designem, ale znaczące różnice ograniczają się do obecności jednego slotu M.2 3.0 x4. Inne wyposażenie dostrzeżemy również z tyłu, bo postawiono tutaj na obecność portu PS/2 i brak USB typu C. Na laminacie odnajdziemy również złącza LPT/COM, więc jest to płyta oferująca nieco lepszą kompatybilność.

Źródło: TechPowerUp

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!