WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Gigabyte wchodzi na rynek dysków NVMe M.2

Wygląda na to, że niskie ceny układów pamięci NAND nie przeszkadzają producentom na dorzucanie coraz to nowszych SSD na rynek. Tym razem to Gigabyte zapowiedział nowość w swojej ofercie dysków utylizujących protokół NVMe i złącze M.2.

Na niesamowitą wydajność nie powinniśmy się jednak nastawiać, ponieważ nowa rodzina dysków od Gigabyte (która nie posiada nawet swojej własnej nazwy – to po prostu „M.2 PCIe SSD Type 2280”) celuje raczej w średnią półkę cenową. Stąd też wykorzystanie wyłącznie 2 linii PCIe 3.0, a nie czterech, jak w przypadku najwydajniejszych modeli. Producent oczywiście zapewnia, że nowa rodzina została przetestowana na szerokiej gamie chipsetów i płyt głównych, co ma zapewniać stabilną i wysoką wydajność w każdym przypadku. Nośniki zostały ponadto poddane „stress testom”, które potwierdziły, że mamy do czynienia z wytrzymałymi i niewrażliwymi na wysokie temperatury produktami.

Gigabyte wchodzi na rynek dysków NVMe M.2

Wkrótce w sprzedaży mają pojawić się dwie wersje pojemnościowe (128 GB i 256 GB) w cenie MSRP wynoszącej kolejno 49,99$ i 69,99$. 512 GB wariant ma zadebiutować nieco później. Wydajność zdecydowanie najciekawszej pojemności (256 GB) jest raczej przyzwoita i wynosi 1200 sekwencyjnego odczytu i 800 sekwencyjnego zapisu. Klienci mogą również liczyć na trzy lata gwarancji ograniczonej wskaźnikiem równo stu zapisanych terabajtów. Z kolei współczynnik Mean Time Between Failures (średni czas między awariami) wynosi 1500 godzin.

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Gigabyte via Wccftech