Wygląda na to, że niskie ceny układów pamięci NAND nie przeszkadzają producentom na dorzucanie coraz to nowszych SSD na rynek. Tym razem to Gigabyte zapowiedział nowość w swojej ofercie dysków utylizujących protokół NVMe i złącze M.2.

Na niesamowitą wydajność nie powinniśmy się jednak nastawiać, ponieważ nowa rodzina dysków od Gigabyte (która nie posiada nawet swojej własnej nazwy – to po prostu „M.2 PCIe SSD Type 2280”) celuje raczej w średnią półkę cenową. Stąd też wykorzystanie wyłącznie 2 linii PCIe 3.0, a nie czterech, jak w przypadku najwydajniejszych modeli. Producent oczywiście zapewnia, że nowa rodzina została przetestowana na szerokiej gamie chipsetów i płyt głównych, co ma zapewniać stabilną i wysoką wydajność w każdym przypadku. Nośniki zostały ponadto poddane „stress testom”, które potwierdziły, że mamy do czynienia z wytrzymałymi i niewrażliwymi na wysokie temperatury produktami.

Gigabyte wchodzi na rynek dysków NVMe M.2

Wkrótce w sprzedaży mają pojawić się dwie wersje pojemnościowe (128 GB i 256 GB) w cenie MSRP wynoszącej kolejno 49,99$ i 69,99$. 512 GB wariant ma zadebiutować nieco później. Wydajność zdecydowanie najciekawszej pojemności (256 GB) jest raczej przyzwoita i wynosi 1200 sekwencyjnego odczytu i 800 sekwencyjnego zapisu. Klienci mogą również liczyć na trzy lata gwarancji ograniczonej wskaźnikiem równo stu zapisanych terabajtów. Z kolei współczynnik Mean Time Between Failures (średni czas między awariami) wynosi 1500 godzin.

Test Gigabyte GeForce RTX 2080 Gaming OC 8G

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Gigabyte via Wccftech

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej