WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Głaskanie psów najważniejszą funkcją gier wideo

Głaskanie psów okazuje się być jedną z najważniejszych funkcji w grach. Nawet autorzy Enter the Gungeon w ostatniej chwili dodali taką opcję.

Co jest w grach najważniejsze? Grafika? Zawsze jest dobrze, jak twórcy dbają o najnowsze technologie i dostarczają nam wodotrysków na ekranie. Fabuła? Jeśli ktoś preferuje produkcje dla jednego gracza? Głaskanie psa? No oczywiście! Zaraz, co?

Czytaj też: Gra Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 nie będzie tytułem ekskluzywnym

Gracze kochają zwierzęta. W ostatnim czasie pewien użytkownik Twittera zdobył popularność właśnie dzięki temu, że sprawdza, czy w danej grze można pogłaskać psa.

Profil śledzi już 161 tysięcy osób, które co jakiś czas otrzymują informacje o tym, czy w ich ulubionej produkcji twórcy pomyśleli o jakże ważnej funkcji głaskania zwierząt.

Ostatnio jednak pojawiła się informacja o tym, że w grze Enter the Gungeon nie możemy pogłaskać psa. Fani produkcji i społeczność profilu była zawiedziona. A twórcy? Twórcy od razu wzięli się do pracy. Okazuje się, że byli oni już na ostatniej prostej przed wydaniem łatki i dosłownie szlifowali ostatnie rzeczy. Uznano jednak, że tak ważny element w ich grze musi się znaleźć. Jak sami przyznają „Nie mogli żyć” z myślą, że w ich grze nie można głaskać psa.

Deweloperzy na szybko przygotowali animacje, a programiści zajęli się stworzeniem odpowiedniego kodu. Dział testów podobno był sceptyczny, bo taka zmiana mogła zaburzyć inne mechaniki rozgrywki i ogólny balans gry. Ostatecznie wszystko udało się upchnąć przed premierą aktualizacji i od teraz… W Enter the Gungeon można głaskać psa. Mają szczęście.

Czytaj też: Nowe informacje o The Last of Us Part II będą… jak będą

Źródło: kotaku.com