Reklama
aplikuj.pl

Glaze Prosthetics zyskuje samodzielność. Polska firma chce podbić rynek druku protez

Producenci protez nierzadko stają przed wymagającym zadaniem wytwarzania różnorodnych komponentów, co jest powolne i czasochłonne. Z tego względu firma Glaze chciałaby przekształcić ten proces w cyfrowy ekosystem za sprawą technologii Multi Jet Fusion firmy HP.

Założona w 2017 roku firma Glaze Prosthetics narodziła się po tym, jak jeden z jej założycieli wydrukował w 3D spersonalizowane ramię protetyczne dla jednego ze swoich przyjaciół. Okazało się, że na rynku istnieje nisza związana za zapotrzebowaniem na protezy – szczególnie te lekkie i wytrzymałe, z opcją personalizacji.

Czytaj też: Pierwsza wydrukowana w 3D szkoła celuje w afrykańskie braki placówek

Jak do tej pory Glaze współpracowała z zewnętrznym usługodawcą, który do produkcji zamówień wykorzystywał drukarkę HP Multi Jet Fusion 4200. Z czasem jednak podjęto decyzję o przejściu na model Multi Jet Fusion 580. W efekcie firma jest w stanie produkować i dostarczać zindywidualizowane protezy w czasie od 7 do 14 dni.

Glaze Prosthetics korzysta obecnie z drukarki Multi Jet Fusion 580 od HP

Dzięki nowym usprawnieniom protetycy są w stanie wykonywać skany górnej części stawu ramiennego pacjenta i przesyłać pomiary do bazy danych Glaze. Następnie trafiają one do Multi Jet Fusion 580, która wykonuje kompletny druk. I choć proces ten jest możliwy do przeprowadzenia w kolorze, to i tak pojawia się konieczność ręcznego malowania pewnych detali.

Czytaj też: Zobaczcie protezy ramion sterowane siłą umysłu

Połączenie HP Multi Jet Fusion 580 i nowej aplikacji prowadzi do skrócenia czasu produkcji i znacząco ułatwia prowadzenie pomiarów oraz przesyłanie ich do systemu. Innymi słowy, protetycy mogą poświęcić więcej czasu pacjentom, ponieważ potrzebne informacje trafiają do drukarki Multi Jet Fusion za pośrednictwem aplikacji. Wykonanie kompletnej protezy zajmuje od 1 do 2 tygodni, a Glaze jest w stanie wyprodukować nawet modele o wadze wynoszącej zaledwie kilogram.