WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Glovo przejmuje Pizza Portal

Glovo wykupił właśnie od AmRest Holding SE platformę Pizza Portal. Jest to dopiero początek rozwoju firmy na polskim rynku.

Transakcja opiewała na kwotę 35 milionów dolarów. Sprzedaż dotyczyła 100% udziałów własnych spółki, więc od teraz platforma jest w całkowicie nowych rękach.

Glovo rozwija się bardzo szybko i po sukcesie naszych poprzednich inwestycji kontynuujemy ekspansję na nowe rynki. Cieszymy się z umocnienia naszego strategicznego partnerstwa z AmRest wynikającego z zakupu Pizza Portal i jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie nam to stwarza. Mamy ambicję, by być liderem rynku i zapewniać naszym użytkownikom usługę najlepszej jakości. Chcemy również stworzyć dobre środowisko pracy dla naszych kurierów i zapewnić możliwości zysku partnerom.

Oscar Pierre, CEO Glovo
Glovo pizza portal, sprzedaż pizza portal, Glovo Polsa

Glovo zamierza rozpocząć swoje działania w Polsce poprzez zatrudnienie 40 inżynierów i 50 ekspertów technologicznych i produktowych. Będą oni pracować głównie z warszawskiego biura. Polski zespół będzie stanowił połowę zaplecza technologicznego firmy.

ŹRÓDŁO: Materiały prasowe