Google ujawniło, że w przeciągu najbliższych kilku tygodni odmieni pocztę Gmail. Mowa nie tylko o odświeżeniu interfejsu, ale również o dodaniu przydatnych funkcji, o które domagali się użytkownicy.

Odświeżony projekt Google zmieni wygląd wersji desktopowej Gmaila w przeglądarce na coś w stylu tego znanego z aplikacji mobilnej. Jednak to dodatkowe opcje sprawiają wrażenie znacznie ciekawszych. Mowa o m.in.: inteligentnych odpowiedziach pozwalających na prowadzenie szybszej korespondencji oraz trybie drzemki dla odebranych wiadomości. Ten ma polegać na tymczasowym ukrywaniu e-maili, na które nie chcemy w danym momencie odpowiadać.

Do interfejsu z kolei zostanie dodanych szereg swojego rodzaju dokowalnych menu, które pozwolą nam na zebranie wszystkich najważniejszych funkcji oferowanych przez Google w jednym oknie. Wspomniane zmiany może nie są diametralne, ale to zawsze fajna wiadomość, że twórcy dbają o swoje dzieła. Oficjalne ogłoszenie nowego Gmaila zobaczymy najprawdopodobniej już 8 maja podczas konferencji Googla. Ma to sens, ponieważ wspominane zmiany są już testowane przez wielu zaufanych partnerów.

Źródło: TheVerge

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!