Reklama
aplikuj.pl

Spokojnie, God of War Ragnarok nie zadziała tylko w 30 fps

god of war ragnarok

Dobre wieści z obozu PlayStation! God of War Ragnarok na pewno uspokoi graczy, którzy w ostatnich dniach zaczęli się bać o płynność gier na konsolach.

Trzydzieści klatek w God of War Ragnarok to tylko opcja

Pojawiło się więcej informacji na temat God of War Ragnarok! Tym razem są to wieści, które na pewno ucieszą graczy konsolowych, którzy w ostatnich dniach zaczęli obawiać się tego, że najnowsze produkcje na PlayStation 5 i Xbox Series X będą działały już tylko w 30 klatkach na sekundę. Nowy God of War Ragnarok zapowiada się wspaniale i gracze mogą liczyć na płynną przygodę.

Czytaj też: Resident Evil 4 Remake bez spolszczenia. Inni dostaną nawet dubbing

Santa Monica Studio przedstawia kontynuację chwalonej przez krytyków gry God of War z 2018 r. Fimbulvinter na dobre zagościł w nordyckich krainach. Poszukując odpowiedzi, Kratos i Atreus muszą odwiedzić każdy z dziewięciu światów. W tym samym czasie siły Asgardu przygotowują się do bitwy, po której ma nadejść zmierzch bogów. W trakcie podróży ojcu i synowi przyjdzie przemierzać zapierające dech w piersiach krajobrazy znane z kart mitów i stawiać czoła przerażającym wrogom, takim jak skandynawscy bogowie i potwory. Groźba ragnaröku jest coraz bliżej. Kratos i Atreus muszą dokonać wyboru pomiędzy własnym bezpieczeństwem a dobrem światów.

Wydajność God of War Ragnarok

Jak wyglądają ustawienia graficzne gry? W tytule Santa Monica Studio pojawią się cztery tryby graficzne. Pierwszy z nich to priorytet dla rozdzielczości. Gra po uruchomieniu w takiej formie, włączy się w najlepszej jakości, a do tego w rozdzielczości 4K. Tytuł działać będzie wtedy w stabilnych 30 klatkach na sekundę.

Drugi tryb graficzny to za to postawienie priorytetu na wydajność. God of War Ragnarok po włączeniu tej funkcji ma dbać o to, aby rozgrywka odbywała się w 60 klatkach na sekundę. Nie doświadczymy tutaj spadków poniżej tej wartości, ponieważ gra będzie zapewne obniżać delikatnie rozdzielczość, aby otrzymać stabilną liczbę klatek na sekundę. Ciekawe, jakie konkretnie wartości rozdzielczości wykażą dalsze testy!

Czytaj też: Możecie wyrzucić pady. GeForce Now ze sterowaniem dotykowym

Zostają jednak jeszcze dwa tryby graficzne, które można również nazwać modyfikacją dwóch poprzednich. Do ich działania potrzebować jednak będziemy telewizora wyświetlającego 120Hz, a do tego obsługującego HDMI w wersji 2.1. Pamiętajcie również o tym, aby mieć odpowiedni kabel HDMI spełniający wymagania HDMI 2.1!

Co zatem oferują pozostałe dwie opcje? Po włączeniu trybu „High Frame Rate”, gra będzie działać jeszcze płynniej! Jeśli zagramy w trybie stawiającym priorytet na rozdzielczość, to płynność zostanie podniesiona z 30 klatek na sekundę do 40 fps. Jeśli wybierzemy priorytet dla płynności – gra zamiast działać w 60 klatkach na sekundę, zacznie wyświetlać obraz w 120 fps!