Reklama

GOG Galaxy 2.0 – CD Projekt stworzy platformę o której marzyliśmy

Wszystko w jednym miejscu!

GOG Galaxy 2.0 - CD Projekt stworzy platformę
GOG Galaxy 2.0 - CD Projekt stworzy platformę

Wczoraj CD Projekt odpowiedzialny za GOG Galaxy zapowiedział nową wersję platformy, która odmieni jej funkcjonalność na tyle, że została okrzyknięta wersją 2.0. Najważniejsza zmiana? Zmiana funkcji na coś w stylu wielkiego HUBu dla wszystkich platform – począwszy od Steama, po Epic Games Store i na Origins kończąc. 

Czytaj też: Piranha Bytes utraciło pełną niezależność i prawa do marki Gothic

Obecnie trwają zapisy do testów beta, które ruszą wtedy… kiedy ruszą. Już teraz jednak wiemy, że GOG Galaxy 2.0 będzie tym, czego gracze chcieli od zawsze, a tak dokładniej to od momentu zalania rynku szeregiem nowych platform cyfrowej dystrybucji gier. Co jednak najciekawsze, strona wspomina też o importowaniu, organizacji i rozbudowywaniu kolekcji na konsolach, więc sprawa jest odrobinę niejasna.

Możemy mieć pewność, że tego rodzaju platforma będzie celować w funkcje agregowania gier, jak to robi np. oprogramowanie Nvidia Experience. Na jednym ekranie znajdą się po prostu spersonalizowany zestaw gier, ale do ich uruchomienia i tak będzie wymagany start powiązanego launchnera. A tak przynajmniej ja to widzę, bo szczerze wątpię, czy odpalenie gry ze Steama nie będzie wymagać włączenia samego Steama, choć odpowiedź FAQ sugeruje już coś delikatnie innego:

Mamy też pewność, że GOG współpracuje z innymi firmami w celu integracji platformy, a twórcy GOG Galaxy 2.0 stanęli na wyżynach swoich umiejętności, projektując cały system. Zadbali o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, aspekty społecznościowe z listą znajomych, chatem, podglądem aktywności i rankingami oraz rozbudowane kolekcjonowanie statystyk z gier. Całość wieńczy możliwość szerokiej personalizacji.

Czytaj też: Kangurek Kao powraca!

Źródło: GOG 2.0