Reklama

W końcu! Google Chrome dostanie przycisk wyciszania kart

google chrome

Musieliśmy czekać naprawdę długo, by Google w końcu zdecydowało się na wprowadzenie funkcjonalności, jaka w przeglądarce Firefox jest już od dawna. Chodzi o możliwość wyciszania dźwięków bezpośrednio na karcie, bez konieczności otwierania menu prawego przycisku myszy.

Na razie trwają testy nowej funkcjonalności Google Chrome

Jeszcze nie możemy mówić o wprowadzeniu, ale serwis Chrome Story dostrzegł już nową flagę w Chrome Canary o nazwie „Kontrola interfejsu wyciszania dźwięku na karcie”. Działanie nowej funkcji jest właściwie takie samo jak w przeglądarce Firefox. gdy w otwartej karcie odtwarzany jest dźwięk, na karcie pojawia się specjalna ikona informująca o tym. Po jej kliknięciu możemy wyciszyć odtwarzanie. Taka ikona co prawda już w Google Chrome się pojawia, ale tylko w celach informacyjnych, że w danej karcie odtwarzany jest dźwięk. By go wyciszyć, należy otworzyć menu prawego przycisku myszy i wybrać z niego odpowiednie polecenie. To dość uciążliwe, zwłaszcza gdy chcemy zrobić to szybko.

Źródło: Chrome Story

Na razie Google testuje tę funkcję i jeśli chcecie, możecie sprawdzić ją samodzielnie, pobierając Chrome Canary, a następnie otwierając chrome://flags i wyszukując “Tab audio muting UI control”/ „Kontrola interfejsu wyciszania dźwięku na karcie”. Po ustawieniu flagi na „włączone” można cieszyć się nową, przydatną opcją. Kiedy natomiast trafi ona do stabilnej wersji przeglądarki? Mamy nadzieję, że jak najszybciej.