Reklama
aplikuj.pl

Google chyba zapomniało, jaką wersję Androida właśnie wydało

Android 13 ogłoszony. Zerknijmy na najważniejsze nowości

Google zaprezentowało wczoraj stabilną wersję najnowszej wersji swojego systemu operacyjnego, czyli Android 13. Pierwsze aktualizacje dla urządzeń Pixel zostały już udostępnione i nieoczekiwanie okazało się, że Google… pomyliło wersje.

Użytkownicy smartfonów Pixel mogą wypróbować stabilnego Androida 13, ale…

W dniu premiery zgodnie z zapowiedziami, użytkownicy Pixeli dostali informacje o możliwości zaktualizowania swoich urządzeń z Androida 12 do wersji „13”. Okazuje się jednak, że nie wszyscy, bo niektórzy… dostali Androida 12.

Jak donosi serwis Android Authority, po naciśnięciu przycisku „sprawdź aktualizacje” najpierw nie pojawiła się żadna reakcja, a potem na ekranie wyświetliła się informacja o dostępnej aktualizacji systemu z dumnym tytułem „Przedstawiamy Androida 12”. Aktualizacja ważyła 2.03 GB i zmieniała numer kompilacji, nie dodając niczego więcej.

Problem nie dotyczył tylko redaktorów wspomnianego serwisu (posiadających modele Pixel 6 Pro i Pixel 6a), ale także innych użytkowników smartfonów Google. Choć skontaktowano się z firmą, nie uzyskano żadnego wyjaśnienia.