WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google pracuje nad Google Coach, czyli trenerem ze SI na smartwatche

Według najnowszych informacji od Android Police nadchodząca seria Pixel Watch może mieć preinstalowaną aplikację, która zapewni smartwatchowi funkcję trenera personalnego.

A na dodatek całkiem mądrego, bo napędzanego sztuczną inteligencją. Project Wooden, który ma zostać przedstawiony publice pod nazwą Google Coach z pewnością wpisuje się w dzisiejszą pogoń za cyfrowymi trenerami, których poleceń nie będziemy musieli w ogóle słuchać. Całość będzie bazować na informacjach pozyskanych z konta Google i zamiast zwyczajnych przypomnień i motywacyjnych zagrań będzie podchodzić do tematu nieco praktyczniej.

Czytaj też: Google wypuści nowe Pixelbooki wraz ze smartfonami Pixel 3

Monitorując aktywność, zachowania i przyzwyczajenia użytkownika będzie w stanie odmienić jego życie. Czy to za pomocą planu ćwiczeń, proponowanej żywności, czy nawet restauracji w okolicy, serwującej coś zdrowego. Podczas ćwiczeń ma również zbierać informacje o ich intensywności, co w przyszłości będzie podstawą, aby zasugerować ewentualne zmiany w ćwiczeniach. Z pewnością wielu obawia się już danych, jakie będzie pobierał, ale jest to oczywiście nieuniknione.

Google Coach ma trafić na smartwatche z Wear OS od Google i może nawet wyprze z nich obecnego Google Fit? Plany sugerują, że trafi również na głośniki Google Home, smartfony (w postaci aplikacji), a nawet Android TV. Wiecie – zachęta do kilku pompek czy przysiadów przed ekranem jest zawsze w cenie.

Sztuczna inteligencja Google diagnozuje choroby oczu na poziomie najlepszych lekarzy

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcia: Google