Według najnowszych informacji od Android Police nadchodząca seria Pixel Watch może mieć preinstalowaną aplikację, która zapewni smartwatchowi funkcję trenera personalnego.

A na dodatek całkiem mądrego, bo napędzanego sztuczną inteligencją. Project Wooden, który ma zostać przedstawiony publice pod nazwą Google Coach z pewnością wpisuje się w dzisiejszą pogoń za cyfrowymi trenerami, których poleceń nie będziemy musieli w ogóle słuchać. Całość będzie bazować na informacjach pozyskanych z konta Google i zamiast zwyczajnych przypomnień i motywacyjnych zagrań będzie podchodzić do tematu nieco praktyczniej.

Czytaj też: Google wypuści nowe Pixelbooki wraz ze smartfonami Pixel 3

Monitorując aktywność, zachowania i przyzwyczajenia użytkownika będzie w stanie odmienić jego życie. Czy to za pomocą planu ćwiczeń, proponowanej żywności, czy nawet restauracji w okolicy, serwującej coś zdrowego. Podczas ćwiczeń ma również zbierać informacje o ich intensywności, co w przyszłości będzie podstawą, aby zasugerować ewentualne zmiany w ćwiczeniach. Z pewnością wielu obawia się już danych, jakie będzie pobierał, ale jest to oczywiście nieuniknione.

Google Coach ma trafić na smartwatche z Wear OS od Google i może nawet wyprze z nich obecnego Google Fit? Plany sugerują, że trafi również na głośniki Google Home, smartfony (w postaci aplikacji), a nawet Android TV. Wiecie – zachęta do kilku pompek czy przysiadów przed ekranem jest zawsze w cenie.

Sztuczna inteligencja Google diagnozuje choroby oczu na poziomie najlepszych lekarzy

Źródło: Digitaltrends
Zdjęcia: Google

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!