Reklama
aplikuj.pl

Google zablokuje dane o wizytach w klinikach aborcyjnych… i nie tylko

Trwające protesty w USA dotyczące prawa aborcji spowodowały, że w sprawę zaangażowała się firma Google. Ta od teraz zablokuje dane o wizytach w klinikach aborcyjnych i nie tylko, a to wszystko po to, aby chronić prywatność swoich użytkowników.

Dane o wizytach w klinikach aborcyjnych zostaną usunięte z usług Google

Wizja wielkich korporacji przejmujących świat oraz inwigilujących nas na każdym kroku będzie trwać zawsze, ale może tego typu ruchy i ogłoszenia wybielą nieco technologicznych molochów. Najnowszy tego przypadek obejmuje firmę Google, która postanowiła usunąć dane o lokalizacji użytkowników dotyczące wizyt w klinikach leczenia bezpłodności i aborcji w celu ochrony poufności ich praw reprodukcyjnych.

Czytaj też: Przepiękne smartfony z serii Huawei nova 10 zadebiutowały

Firma zapewni też użytkownikom łatwe sterowanie automatycznym usuwaniem danych dotyczących wizyt w ośrodkach leczenia uzależnień, ośrodkach odchudzania, klinikach chirurgii kosmetycznej i innych wizyt związanych ze zdrowiem. Wszystko po to, aby dosłownie „umyć ręce” w razie ewentualnych żądań agencji rządowych co do wydania danych ze swoich serwerów o konkretnych użytkownikach.

Z tego co wiadomo na ten moment, usuwanie danych dotyczących historii lokalizacji klientów Google odwiedzających wspomniane medyczne ośrodki zdrowia rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni.