WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google dokładnie zna Waszą lokalizację, nawet gdy ją wyłączyliście

Firma Associated Press opublikowała artykuł, w którym przedstawia ona w jaki sposób Google może rejestrować lokalizacje użytkowników nawet jeśli odpowiednia opcja została wyłączona. Raport pokazuje też co zrobić, aby się tego pozbyć.

Jeśli nie chcesz być śledzony przez Googla to zapewne wyłączasz opcję historia lokalizacji. Natomiast nie sprawia to, że firma nie będzie wiedziała gdzie aktualnie jesteś. Główny aspekt gromadzenia lokalizacji pochodzi z wyszukiwań w Google. Dlatego też pełną anonimowość zapewni Ci tylko wyłączenie historii stron i aplikacji. Dzięki temu Mapy nie będą wiedziały gdzie jesteś a w telefonie wyświetlane będą tylko ostatnie wyszukiwania. Jest to trochę upierdliwe ale tylko w ten sposób można częściowo odciąć Google od Twojej lokalizacji.

Pamiętaj też, że wyłączenie tej opcji nie sprawi, ze nie będziesz mógł korzystać z historii wyszukiwarki. Także jeśli wpiszesz pizzeria czy pogoda to Google dostarczy wyniki odpowiednie dla twojej lokalizacji. Aby to zmienić musisz przejść do mojej aktywność, przeanalizować aplikacje, które pobrały lokalizację i wyłączyć im tą możliwość. Tylko w ten sposób firma nigdy nie będzie wiedziała już gdzie się znajdujesz.

Źródło: https://www.engadget.com