Google Fit – na te nowości czekaliśmy

Google Fit - na te nowości czekaliśmy

Do aplikacji Google Fit trafiły długo wyczekiwane funkcje. Użytkownicy będą mogli mierzyć tętno i sprawdzić częstotliwość oddechu.

Nowości w Google Fit

Do zdrowotnych aplikacji trafia coraz więcej opcji mierzenia parametrów naszego organizmu. Część z nich powiązana jest z zewnętrznymi urządzeniami, ale nowe opcje w Google Fit potrzebują jedynie naszego smartfona.

Google opracowało algorytm, który analizuje subtelne zmiany koloru naszego palca, na podstawie tego można dokonać pomiaru tętna. Wystarczy przycisnąć palec nad soczewkę tylnego aparatu i potrzymać go przez 30 sekund bez ruchu.

Częstotliwość oddechu mierzy się w trochę bardziej skomplikowany sposób. Konieczne jest ustawienie smartfona w pozycji stabilnej, np. na stole. Przednia kamera ma wychwycić naszą głowę i górną część tułowia. Jeśli wszystko zrobimy poprawnie aplikacja na podstawie zmian wychwyconych w naszej klatce piersiowej poda nam ile oddechów wykonaliśmy podczas minuty.

Funkcje te trafiły do użytkowników smartfonów Google Pixel. Z czasem mają się też pojawić u reszty użytkowników Androida, jednak jeszcze nie wiadomo kiedy.