Reklama
aplikuj.pl

Google dodaje nowe funkcje do aplikacji Lookout dla osób niewidomych

Google Lookout to jedna z tych bardzo ważnych aplikacji, której nigdy nie chciałabym musieć używać. Wykorzystuje ona aparat telefonu i za pomocą szeregu funkcji ułatwia życie osobom niewidomym i niedowidzącym. Teraz Google aktualizowało Lookout o nowe funkcje.

Czytaj też: Google ułatwi zdalne nauczanie, i to w całkiem ciekawy sposób

Lookout to aplikacja na Androida, która wykorzystuje sztuczną inteligencję by za pomocą obiektywu aparatu interpretować świat dla osób niedowidzących i niewidomych. Jest tu wykorzystywana ta sama technologia co w Google Lens. Po jej wypuszczeniu dostępna była tylko w języku angielskim na urządzeniach Pixel i mogła rozpoznawać osoby, tekst i przedmioty. Najnowsza aktualizacja Google pozwala nie tylko używać Lookout na wielu urządzeniach, ale również dodaje kolejne języki. Żeby móc korzystać z tego programu smartfon musi mieć co najmniej 2GB pamięci RAM i system Android 6.) (lub nowszy). Aktualnie dostępne są języki angielski, francuski, włoski, niemiecki i hiszpański.

Kolejne ułatwienia dla osób niewidomych i niedowidzących

Dodatkowo Google Lookout wyposażono w skanowanie etykiet żywności, które po wyszukaniu etykiety lub kodu kreskowego powie użytkownikowi co to jest za produkt. est to wyjątkowe ułatwienie zarówno w sklepie jak i w domu. Food Label pozwoli na rozróżnienie puszek, które w dotyku są takie same, a zawierają zupełnie różne produkty.

Czytaj też: Odwrócony wodospad pokazuje, że w 2020 wszystko jest możliwe

Scan Dokument to również nowa funkcja, która umożliwia skanowanie listów, poczty i wszelkich drukowanych dokumentów. Aplikacja zrobi im zdjęcie, a potem przeczyta ich zawartość na głos.

Google zapewnia, że aktualizacja została zrobiona w oparciu o uwagi zgłaszane przez osoby niewidome i niedowidzące. Po zmianach w aplikacji jest więcej miejsca na widok z kamery, a nawigacja wymaga o wiele mniej dotknięć i czasu niż wcześniej. Zaś wszelkie przyciski nawigacyjne znajdują się u dołu ekranu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News