Reklama
aplikuj.pl

Google Meet w przeglądarce Chrome dostanie tryb obraz w obrazie

nowe filtry w google meet

Google Meet w przeglądarce Chrome ułatwi nam wielozadaniowość i sprawi, że nawet przeglądając dokumenty czy inne strony internetowe, nie umkną nam rzeczy pokazywane podczas spotkania.

Nawet podczas wideokonferencji czasem musimy oderwać naszą uwagę od rozmówcy czy prezentacji i sprawdzić coś innego. Niezależnie czy są to dokumenty, pliki czy jakaś witryna internetowa, w tym czasie, jeśli korzystamy z przeglądarkowej wersji aplikacji do wideorozmów, musimy na chwilę się od niej oderwać. W tym czasie coś zawsze może nam umknąć, bo okno spotkania zostanie zasłonięte przez inne, w tym momencie bardziej istotne.

Google, by ułatwić nam wielozadaniowość i pomóc w nieprzegapianiu istotnych rzeczy, dodaje do Google Meet w przeglądarce Chrome nową funkcję

Chodzi o tryb obraz w obrazie. Ten zapewne jest Wam doskonale znany, bo umożliwia przeniesienie wideo do niewielkiego, wyświetlanego nad innymi programami, okna. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza gdy jednocześnie robimy kilka rzeczy. Dzięki temu, podczas spotkań na Google Meet, niczego nie przegapimy, nawet gdy będziemy musieli otworzyć inne okna podczas wideokonferencji.

Oczywiście w trybie obraz w obrazie nie będą wyświetlać się wszyscy rozmówcy, a jedynie czterech uczestników, zapewne będą to ci, którzy jako ostatni zabierali głos. Tak czy inaczej, będzie to spore ułatwienie. Wedle informacji, funkcja jest już wdrażana i kiedy do Was trafi, będziecie mogli ją uruchomić wchodząc w menu kontekstowe, jak jest to widoczne na powyższym filmiku.