Reklama
aplikuj.pl

Google ostrzeże przed dzwoniącymi spamerami

Obecnie w Polsce istną plagą są telefony od botów namawiających na założenie fotowoltaiki. Jednak nie tylko na taki telefoniczny spam możemy się natknąć. Wszystkie łączy jedno – są bardzo irytujące i wolelibyśmy ich uniknąć. Google postanowił nam w tym pomóc.

Czasem można rozpoznać, że dzwoni do nas spamer, jednak nie zawsze. Połączenia z nieznanych numerów zresztą niekoniecznie muszą oznaczać właśnie coś takiego, bo może to być telefon od kogoś z pracy lub znajomego, który ma nowy numer. Jak to zwykle bywa — nie dowiemy się, póki nie odbierzemy. Google postanowił nieco nam to ułatwić, dokonując zmiany na ekranie połączeń głosowych.

Gdy pojawi się ryzyko połączenia spamowego, Google wyświetli na ekranie komunikat z informacją „podejrzewany rozmówca spamujący” wraz z czerwoną ikoną z wykrzyknikiem. Pozwoli to na ewentualne odrzucenie połączenia. Oczywiście system nie zawsze będzie działać prawidłowo i czasem może oznaczyć w ten sposób połączenie od osoby, która spamerem nie jest. Jeśli tak się stanie lub gdy od razu rozpoznamy numer, będziemy mogli oznaczyć go jako „nie spam”, przez co już nigdy przy kolejnych połączeniach nie będzie on oznaczony.

Jeśli jednak odbierzemy połączenie od podejrzanego numeru i faktycznie okaże się, że jest to spam, możemy go tak oznaczyć, a wszystkie następne połączenia z tego numeru będą już przekierowywane na pocztę głosową, a historia połączeń zostanie automatycznie zapisana w folderze spamu urządzenia. Pojawi się też opcja całkowitego wyłączenia filtru, więc jeśli komuś będzie ona przeszkadzać — może z niej nie korzystać.

Google już zaczął udostępniać tę nowość, więc to kwestia dni aż trafi do wszystkich użytkowników.