WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Google otwiera Verily – oddział odpowiedzialny za leczenie chorób

Gigant z Montain View ogłosił, że została otwarta nowa sekcja zarządzana przez Google. Nazywa się Verily i będzie odpowiedzialna za badania nad chorobami.

Znacie Google X? To tam pracują ludzie odpowiedzialni za projekty takie jak Loon (balonowy internet dla całego świata) czy słynne Google Glass. Większość projektów ujawnianych przez tamtejszych naukowców elektryzuje opinię publiczną, dlatego warto odnotować fakt powstania kolejnego “tajnego” laboratorium. Tym razem wybór padł na medycynę i zdrowie.

Badaniami zajmą się ludzie powiązani, m.in. ze stworzeniem inteligentnych soczewek dla cukrzyków. Ich cel trudno zdefiniować – sami zainteresowani tłumaczą bowiem, iż będą starali się poznać sekret zdrowego ciała i sposoby na zatrzymanie chorób przed ich rozprzestrzenieniem. Jednym z projektów, nad którymi obecnie pracują naukowcy jest podręczne urządzenie do badania poziomu cukru. W przyszłości tego typu miniaturowe przyrządy posłużą chociażby do wykrywania wczesnych stadiów nowotworów.

Biorąc pod uwagę dokonania pracowników Google w dziedzinie najnowszych technologii, należy się spodziewać, że nowinki opracowane przez ludzi powiązanych z Verily mogą być naprawdę rewolucyjne.

[Źródło i grafika: gizmodo.com]