WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Pay bez autoryzacji PIN-em – ważna zmiana dla wszystkich użytkowników

Niedawno informowaliśmy Was, że mBank wdraża nowy system autoryzacji transakcji dokonywanych za pomocą Google Pay. Podobną zmianę wprowadza teraz Alior Bank, ale jak się okazuje, nowy sposób autoryzacji płatności Google Pay obejmie wszystkich w Polsce.

Potwierdzenie transakcji nie będzie wymagało PIN-u

Płacąc zbliżeniowo powyżej kwoty 100 zł trzeba wpisać na terminalu kod PIN. I to nie ważne, czy płacimy kartą fizyczną czy tylko wirtualną wykorzystując do tego cyfrowy portfel. W dobie pandemii, gdy nie chcemy niepotrzebnie dotykać terminali to może być dla niektórych problem. Jednak znalazł się sposób i na to. mBank, a także Alior Bank wdrożyły nowy sposób autoryzacji transakcji dokonywanych za pomocą Google Pay. Wszelkie zbliżeniowe transakcje powyżej 100 zł zatwierdzimy za pomocą telefonu, a dokładniej odblokowując smartfon za pomocą kodu, wzoru, czy skanu linii papilarnych. Trzeba jednak pamiętać, że autoryzacja będzie możliwa wówczas, gdy jakąś formę blokady telefonu mamy włączoną.

Najważniejsze jednak, że zmiana nie będzie dotyczyła jedynie klientów tych dwóch banków. Bo jak podaje Google na swoim blogu będzie to funkcja powszechnie dostępna w Polsce. Wystarczy więc, że nasz bank pozwala na podpięcie Google Pay. Zapewne nowy sposób autoryzacji będzie wdrażany stopniowo, więc pozostaje nam czekać na informacje z poszczególnych banków.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News