Reklama

Google Pixel 5A pojawi się już za kilka tygodni

Pixel 5a to właściwie Pixel 4a 5G, choć z drobnymi ulepszeniami

Najnowsze doniesienia wskazują, że wbrew poprzednim plotkom Pixel 5A pojawi się na rynku. Na dodatek, już niedługo.

Pixel 5A nie taki anulowany, jakim go malowali

Poprzednie przecieki dotyczące smartfona Pixel 5A wskazywały, że Google anulowało jego produkcję. Powodem miała być trudna dostępność niektórych komponentów. Tymczasem najnowsze informacje wskazują, że jednak telefon pojawi się na rynku i to niedługo, bo w sierpniu. Wskazówki na ten temat zdradził Mark Gurman, specjalista Bloomberga W swoim biuletynie wskazał on datę premiery na 3 sierpnia, zaś rozpoczęcie sprzedaży na 20 sierpnia. Byłoby to zgodne z harmonogramem premiery Pixela 4A. Przeciek wskazuje również, że Pixel 5A trafi na różne rynki, a nie tylko do USA i Japonii jak mówiono wcześniej.

Czytaj też: Premiera vivo X60t Pro+. Okrojony aparat za niższą cenę

Pixel 5a to właściwie Pixel 4a 5G, choć z drobnymi ulepszeniami

Jeśli chodzi o specyfikację Google Pixel 5A, to smartfon ma działać, według doniesień, na procesorze Snapdragon 765G zintegrowanym z modemem 5G i wspieranym przez 4 lub 6 GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkowników będzie 128 GB pamięci wbudowanej, ale nie wiemy, czy z możliwością rozszerzenia.

premiera Google Pixel 5A

Czytaj też: OnePlus Nord 2 jednak z Dimensity 1200? Jest też pierwszy render

Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,2 cala ma mieć odświeżanie na poziomie 90 Hz. Mówi się również o podwójnym aparacie głównym, ale przecieki nie wskazują bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Spodziewać się możemy na pewno Androida 12. Jeśli jednak informacje o rychłej premierze modelu Pixel 5A są prawdziwe, to w nadchodzących tygodniach powinniśmy dostać więcej informacji na jego temat.