Reklama
aplikuj.pl

Google Pixel z ceramicznym tyłem i wyświetlaczem 2K. Nad czym pracuje firma?

Jeśli porównamy Smartfon Google Pixel 5 z Pixel 6, to różnica w wyglądzie obu modeli jest kolosalna. Producent postanowił bowiem pójść w zupełnie inną stronę, nadając ubiegłorocznej serii nowy, nietuzinkowy wygląd. Wiemy już, że tegoroczna generacja będzie kontynuować ten trend, ale okazuje się, że firma ma jeszcze większe plany.

Wedle nowych doniesień, Google pracuje nad dwoma smartfonami Pixel — tajemniczym flagowcem i modelem składanym

Wraz z serią Pixel 6 smartfony Google zyskały własną tożsamość. przestały wyglądać jak wszystkie inne modele, a zaczęły się wyróżniać. Wszystko za sprawą wyglądu tylnego panelu, na którym znalazła się pozioma wyspa aparatów, nieco wystająca ponad obudowę. Nad nią z kolei umieszczono wyróżniający się kolorem i teksturą pasek, nadający całości charakteru.

Wiemy już, że seria Pixel 7 będzie kontynuować ten trend, choć nowe doniesienia wskazują, że Google chce zrobić z tym projektem coś więcej i to najwyraźniej nie w ramach nadchodzącej generacji. Jak bowiem donosi znany leakster Digital Chat Station, Google połączyło siły z Foxconn, firmą produkującą również iPhone’y, a ich celem jest zbudowanie w Chinach dwóch nowych urządzeń — tajemniczego flagowca i składanego Pixela.

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że ten nienazwany flagowiec dostanie ceramiczne plecki, a warto zauważyć, że Google do tej pory korzystało tylko ze szkła, metalu i plastiku. Wiemy także, że urządzenie ma zostać wyposażone w wyświetlacz 2K, procesor Tensor 2 i 50-megapikdelowy aparat oraz obiektyw peryskopowy. Przeciek wspomina też o teleobiektywie Sony IMX787 o rozdzielczości 64 Mpix.

Oczywiście musimy pamiętać, że to jedynie przeciek, który niekoniecznie musi okazać się prawdziwy. Jeśli jednak się potwierdzi, to tajemnicy flagowiec Google Pixel będzie naprawdę ciekawym urządzeniem.