WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Play Protect zablokowało aplikację Xiaomi

Google Play Protect blokuje możliwość pobierania aplikacji Quick Apps. Sytuacja jest dosyć dziwna, bowiem appka nigdy nie sprawiała żadnych problemów.

Wygląda na to, że Google nie podoba się 55 uprawnień, które aplikacja dostaje. Wśród nich jest dostęp do aparatu czy możliwość instalowania appek bez konieczności potwierdzania. Także Quick Apps dostaje dostęp do numerów IMEI, SIM czy danych uwierzytelniających użytkownika.

xiaomi quick apps Google Play Protect, quick apps Google Play Protect, blokada quick apps Google Play Protect

Xiaomi wykorzystuje dane do pokazywania reklam kierowanych do danej osoby. Pojawiają się one nawet na ekranie blokady. Xiaomi mówi, że skontaktowało się już z Google i pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

Xiaomi odniosło się do tej sprawy w oficjalnym komentarzu:

Firma Xiaomi jest świadoma sytuacji dotyczącej jednej z aplikacji systemowych o nazwie Quick Apps. Niektórzy użytkownicy mogą otrzymać powiadomienie, że aplikacja ta została zablokowana przez Google Play Protect. Przedstawiciele marki są w stałym kontakcie z firmą Google. Prawdopodobną przyczyną blokowania są zmiany algorytmu Google Play Protect. Xiaomi zapewnia, że aplikacja systemowa Quick Apps jest całkowicie bezpieczna.

ŹRÓDŁO: Gizchina