WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Play zmniejszyło rozmiary aplikacji o połowę

Dyrektor Google Play, Purnima Kochikar, podzielił się właśnie spostrzeżeniami na temat zmian w sklepie z aplikacjami. Opowiedział on o tym, jak bardzo zmienił się Play w ciągu ostatnich miesięcy i jakie są plany na przyszłość.

Jednym z najważniejszych ulepszeń jest zmniejszenie rozmiarów aplikacji. Dzięki lepszym narzędziom programistycznym appki zostały zmniejszone nawet o 65%, co sprawia, że osoby mają mniej miejsca na telefonie chętniej ściągałi na próbę programy. Google poprawiło także, dzięki SI i uczeniu maszynowemu, wyszukiwarkę. Także odwiedziny w Google Play wzrosły o 30% w porównaniu do sytuacji sprzed roku. Kolejny sukces firmy to zmniejszenie o 70% ilości błędów i problemów, co przyczyniło się do zwiększenia wygody użytkowania sklepu.

Jedną z usług, które Google chce zaproponować w przyszłości programistom, jest Google Play Instant. Ma ona na celu wypróbowanie danej gry bez konieczności jej instalowania. Wydaje się to być świetnym pomysłem, bowiem nie raz ściągałem jakiś tytuł a po 5 minutach go odinstalowałem bo był beznadziejny. Google Play rozwija się więc w dobrą stronę i mam nadzieję, że przyszłość przyniesie jeszcze więcej ciekawych rozwiązań.

Źródło: https://www.phonearena.com

Snapchat pożegnał się z 3 milionami aktywnych użytkowników…