WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google rezygnuje z linii tabletów

Zgodnie z najnowszym raportem, Pixel Slate będzie ostatnim tabletem od Google. Szef działu hardware, Rick Osterloh, potwierdził tę informację. Dodał on również, że firma będzie nadal oferowała wsparcie dla partnerów, którzy zdecydują się na wypuszczenie na rynek nowych tabletów.

Google skupi się teraz na dziale laptopów. Firma zrezygnowała z dwóch projektów tabletów z Androidem, mimo że były one ciągle w fazie projektowania. Następca Pixel Slate nigdy nie ujrzy światła dziennego, ale sam tablet otrzyma wsparcie aż do 2024 roku.

Czytaj też: Google Play vs App Store – co przynosi więcej zysków?

Firma w swoim oświadczeniu uspokaja wszystkie osoby posiadające Pixel Slate oraz chcące kupić tablety z Androidem. Wsparcie będzie dalej oferowane i Google będzie współpracowało z trzecimi firmami. Nie zdarzy się więc sytuacja, w której system pozostanie bez ważnych aktualizacji.

Bardzo możliwe, że kolejny Pixelbook pojawi się jeszcze w tym roku. Firma koncentruje się na laptopach i to ten rynek staje się jej głównym celem. Ciekawe, czy nowe konstrukcje rzeczywiście będą bardzo konkurencyjne.

Czytaj też: Tajemniczy smartfon Xiaomi pojawił się w TENAA

Źródło: Gizchina