Reklama
aplikuj.pl

Google Wallet zaczyna trafiać do użytkowników Androida

Google Wallet zaczyna trafiać do użytkowników Androida

Podczas konferencji  Google I/O ogłoszono nie tylko nowości sprzętowe, ale również plany firmy co do niektórych usług. Dowiedzieliśmy się m.in., że Google Pay zniknie i zastąpi go… Google Wallet.

System płatności mobilnych Google Wallet pojawił się w 2011 roku, jednak z czasem, wraz ze wzrostem funkcjonalności, został wchłonięty przez Google Pay

Teraz historia poniekąd zatoczyła koło, bo zgodnie z majowym ogłoszeniem, firma wraca do korzeni przywracając nazwę Wallet.

Zmiana nazwy przyniesie ze sobą zwiększenie funkcjonalności takiego cyfrowego portfela. Oprócz podpięcia do systemu naszych kart płatniczych, będziemy mogli przechowywać w aplikacji cyfrowe wersje dokumentów, cyfrowe kluczyki do samochodu czy bilety komunikacji miejskiej, lotnicze, a nawet te na imprezy różnego typu, a więc wszystko to, co może nam się na co dzień przydać.

Google nieco miesza z tymi swoimi usługami, ale cóż… Tak czy inaczej, zapowiedziana dwa miesiące temu zmiana zaczęła wchodzić w życie. Jak donosi serwis The Verge, Google „rozpoczęło wdrażanie Portfela dla użytkowników Androida w 39 krajach”, a do wszystkich użytkowników trafi w przeciągu kilku kolejnych dni. Na powyższym wykazie znalazła się także Polska.

Jeśli więc korzystacie z Google Pay i jeszcze nie dostaliście aktualizacji, ta powinna trafić do Was już niedługo, przynosząc zmianę nazwy i zestaw nowych funkcjonalności.