Reklama
aplikuj.pl

Google zapowiedziało serię Pixel 7, Pixel Watch i Pixel Tablet. Kiedy premiera?

Pixel 7

Podczas konferencji I/O Google miało wiele nowości do ogłoszenia. Oficjalnie zaprezentowano Pixel 6a i Pixel Buds Pro, ale jeszcze istotniejsza była zapowiedź jesiennej premiery serii Pixel 7, wraz z którą zadebiutuje Pixel Watch. Pojawił się też Pixel Tablet.

Google uchyliło rąbka tajemnicy jeśli chodzi o wspomniane urządzenia, dodatkowo prezentując nam ich wygląd, dzięki czemu przynajmniej w tej kwestii nie musimy już opierać się na niesprawdzonych źródłach.

Zacznijmy od smartfonów Pixel 7 i Pixel 7 Pro

Tutaj przecieki się potwierdziły, charakterystyczna wyspa z Pixel 6 zawitała też do kolejnej generacji smartfonów, choć przeszła pewne ulepszenia. Wyspa, na której znalazły się aparaty, nadal odróżnia się od reszty urządzenia, ale wykonana jest z polerowanego aluminium, zachodzącego po obu stronach na boki smartfona, dzięki czemu całość wygląda spójniej. W przypadku Pixel 7 z tyłu znajdą się dwa aparaty, podczas gdy model Pro będzie miał trzy obiektywy. Oprócz tego ujawniono jedynie, że napędzi je kolejna generacja SoC Google Tensor.

Pixel Watch, czyli pierwszy smartwatch Google

Wraz ze smartfonami na rynek ma wejść smartwatch, pierwsze takie urządzenie (opracowane od podstaw) w ofercie firmy. Tak jak to ujawniły przecieki – zegarek ma okrągły wyświetlacz zaokrąglonymi bokami i silikonowe paski. Zapewni też integrację z Fitbit, więc będzie można śledzić aktywność w strefie, statystyki postępów czy wyznaczać sobie osobiste cele fitness. Pojawi się ciągłe śledzenie snu i tętna. Smartwatch ma działać na systemie Wear OS.

Pixel Tablet – to akurat nowość

O ile o poprzednich urządzaniach widzieliśmy już sporo z nieoficjalnych źródeł, to tablet jest w zasadzie zaskoczeniem. Nie zostanie on wprowadzony jesienią, a dopiero w przyszłym roku, ale już teraz możemy przyjrzeć się jego wyglądowi. Jak podkreśla Google, napędzi go ukłąd Tensor i został „zaprojektowany jako doskonały towarzysz telefonu Pixel”. ramki urządzenia, jak na tablet, są dość smukłe. Z przodu znajdzie się aparat do selfie i wideorozmów, a z tyłu pojedynczy obiektyw. Oczywiście specyfikacja nie została ujawniona.