Reklama
aplikuj.pl

Google zawarło porozumienie z HTC

Od dłuższego czasu mówiło się w sieci, że Google chce przejąć część HTC. Niektóre plotki mówiły nawet o całości firm. Nic takiego jednak się nie stało. Obie firmy zawarły porozumienie, o którego treści przeczytacie poniżej.

Na mocy porozumienia, część pracowników HTC, pracujących od dłuższego czasu przy smartfonach Pixel, przejdzie do Google. Także otrzyma on licencję bez wyłączności na własność intelektualną drugiej firmy. W ramach rekompensaty HTC otrzyma 1,1 miliarda dolarów. Takie porozumienie pozwoli na zwiększenie elastyczności operacyjnej i finansowej HTC. Firma ta pracuje aktualnie nad kolejnym flagowce, rozwija VR, internet rzeczy oraz sztuczną inteligencję. Google za to rozwinie swój dział smartfonów oraz umocni swoją obecność w dziale hardware. Cher Wang, prezes HTS, komentuje:

Jako pionier rynku smartfonów, jesteśmy bardzo dumni z naszego dziedzictwa w tworzeniu innowacji. Nasze najwyższej jakości portfolio smartfonów, w tym IP i inżynierowie światowej klasy oraz doświadczenie w integracji systemów pomogą firmie Google w rozwoju rynku Androida. To porozumienie jest kolejnym krokiem w naszym długotrwałym partnerstwie. Zapewni firmie Google duże wsparcie i umocni jednocześnie rozwój innowacji w smartfonach HTC i wirtualnej rzeczywistości VIVE. Uważamy, że HTC jest na najlepszej drodze do wykorzystania bogatego doświadczenia w zakresie nowych technologii, a także do wykorzystania potencjału produktów i usług nowej generacji.

Do tego dodaje Rick Osterloh, wiceprezes ds. sprzętu w Google:

Firma HTC jest wieloletnim partnerem Google i wspólnie tworzą jedne z najpiękniejszych, najlepszych urządzeń dostępnych na rynku. Jesteśmy podekscytowani i z radością powitamy członków zespołu HTC, którzy dołączą do Google, aby wspierać rozwój kolejnych innowacji i produktów.

Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez odpowiednie instytucja ale nie powinno być z tym problemów. Powinna ona dobiec do końca na początku 2018 roku.

Źródło: Materiały prasowe