WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gothic Remake powstanie! Mroczniejsza gra trafi na PS5 i XSX

Mamy nowe szczegóły na temat odnowionego Gothica. Gra zapowiada się wprost wspaniale.

19 lutego ogłasza się świętem narodowym. THQ Nordic oficjalnie potwierdziło, że odnowiony Gothic naprawdę zadebiutuje. Decyzja zapadła, zespół deweloperów zbiera jeszcze większą ekipę.

Wyniki ankiety utwierdziły w przekonaniu barceloński zespół, że remake Gothica powinien powstać. Ponad 43 tysiące wypełnionych ankiet, z których 94,8 procent graczy jest pozytywnie nastawionych do zmian to wystarczający powód, aby ruszyć z produkcją.

Teraz zespół w Barcelonie zatrudnia masę nowych osób. Co się na pewno zmieni? Już teraz potwierdzono, że najwięcej uwag było co do baśniowej grafiki. Nowa wersja gry, która teraz powstanie będzie mroczniejsza od poprzednika. Przeglądając dane z ankiety można odnieść wrażenie, że zmiany powinny również nastąpić w przypadku systemu walki czy dubbingu.

Gothic będzie teraz powoli tworzony i stanie się w końcu produkcją o naprawdę wysokiej jakości. Premiera gry na pewno nie nastąpi w 2020 roku, ale mamy dobre wieści. Gothic Remake zadebiutuje na PC i już na nowych konsolach. PlayStation 5 i Xbox Series X będą musiały mieć w Polsce chyba specjalny bundle z grą.