WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GPU Turbo przyspieszy smartfony Huawei

Firma Huawei ogłosiła właśnie kalendarz aktualizacji, z którego wynika, że do smartfonów trafi GPU Turbo. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na o 60% szybsze przetwarzanie grafiki przy jednoczesnym 30% spadku poboru energii przez procesor.

Taka technologia świetnie przyda się w grach mobilnych przy czy wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Trafi ona do smartfonów Huawei P20, P20 Pro i Mate 10 Pro, a nastepnie do P SMart, Mate 10 Lite, P20 Lite, Mate 9, Mate 9 Pro, P10, P10 Plus. Jako pierwsi będą mogli skorzystać z niej gracze PUBG Mobile oraz Mobile Legends: Ban Bang. Kolejne tytuły mają zostać ogłoszone niedługo. Ryan Lui, który jest odpowiedzialny za software marketing w Huawei CBG, komentuje:

Zwiększenie wydajności procesorów graficznych jest kolejnym krokiem milowym zarówno w branży gier mobilnych, jak i w innych zastosowaniach, takich jak AR i VR. Gry na urządzeniach mobilnych to najszybciej rozwijająca się gałąź całej branży. Technologia GPU Turbo to nie tylko więcej przyjemności z gry na wyższym poziomie, to także możliwość obsługi wymagających aplikacji AR i VR, które mogą służyć do zakupów, nauki czy zabawy.

GPU Turbo zoptymalizuje także działanie nakładki EMUI, a w AR i VR zapewni najpłynniejsze działanie graficzne aplikacji. Czekamy więc na rozszerzenie działania tej technologii w nowych tytułach i pierwsze testy jej działania.

Źródło: Materiały prasowe