WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

#GPURESCUE, czyli zaadoptuj swoją kartę graficzną

Każdy z nas zna sytuację na rynku kart graficznych, na którą nie możemy w żadnym stopniu wpłynąć. Problemy z podejmowaniem odpowiednich działań mają nawet sami producenci, którzy muszą mierzyć się nawet z korupcją. Na szczęście w świecie złych ludzi i producentów znajdują się jeszcze takie firmy, jak Corsair, który rozpoczął akcję #GPURESCUE.

W jej ramach będziecie mogli dorzucić swój wkład pieniężny, który następnie zostanie przeznaczony na wykup kart graficznych z koparek. Wszystko po to, aby ponownie trafiły tam, gdzie ich miejsce, czyli do komputerów graczy. Firmie udało się nawet zainteresować tematem piosenkarkę Sarah McLachlan, która na filmiku poniżej w zwięzły sposób tłumaczy krzywdę, na jaką narażone są GPU poddane nieustannemu obciążeniu. W zamian za donacje na ruch #GPURESCUE za pośrednictwem m.in. płatności PayPal, MasterCard, Visa lub… transakcji Bitcoinem otrzymacie unikalne zdjęcie karty graficznej, która po katorżniczej pracy w koparce znalazła wytchnienie w komputerze gracza.

#GPURESCUE jest oczywiście wspaniałą akcją, która powinna rozpocząć się nie 30 marca, a 1 kwietnia. Tak, to zwyczajny żart w formie gaga wyśmiewający obecną sytuację i stanowiący niemałą reklamę dla Corsaira. Już sam sposób w jaki został nagrany filmik wskazywał, że to fake, który można łatwo potwierdzić szukając szczegółów na temat płatności. Ogółem sam pomysł jest jak dla mnie więcej, niż trafny, ale jego publikacja powinna mieć miejsce w nadchodzące Prima aprilis. Wszystko ze względu na nieporozumienie, które wywołał w sieci.

Źródło: Youtube