Wczoraj swoją zbiórkę na Kickstarterze zakończyła gra inspirowana serią Dragon Age, czyli drużynowy RPG The Waylanders. Na swoim koncie zgromadziła prawie 170000$, do których nadal można dorzucać coś od siebie (odblokowując trzech dodatkowych towarzyszy), ale w ramach kampanii PayPal.

Seria Dragon Age zdecydowanie jest jedną z najciekawszych gier zakrawających o klasyczne RPG, choć z trzech dotychczasowych odsłon tylko ta pierwsza zasługuje na wyróżnienie. „Trójka” była wprawdzie niezła, ale brakowało jej „tego czegoś”, co gracze znajdowali w debiutanckiej części. Ci mogą teraz wypatrywać z nadzieją The Waylanders, czyli gry RPG, która czerpie garściami z tworu BioWare, Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate. Klasyka pomiesza się więc w ramach tego tytułu z nowoczesną oprawą wizualną, która będzie stanowić tło dla historii obejmującej okres średniowiecza i panowania celtyckiej bogini Brigantii, pomiędzy którymi mamy się przemieszczać.

W grze ma znaleźć się sześć podstawowych klas, z których będzie wywodzić się trzydzieści ”zaawansowanych”. Nie zabraknie również walki w czasie rzeczywistym z możliwością uruchomienia taktycznej pauzy, wielu formacji bojowych.. a nawet opcji romansowania z członkami swojej drużyny. Wpłacając 168999$ gracze zapewnili sobie język niemiecki, dwie nowe lokacje, nowego towarzysza i byłą scenarzystkę Telltale Games, która została „przedwcześnie odblokowana”. Premiera The Waylanders została wyznaczona na czerwiec 2020 roku.

Czytaj też: DayZ na PC i Xboksie One z ważnymi zmianami w grze

Źródło: Kickstarter

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej