Gra inspirowana serią Dragon Age została ufundowana

Gra inspirowana serią Dragon Age została ufundowana
Gra inspirowana serią Dragon Age została ufundowana

Wczoraj swoją zbiórkę na Kickstarterze zakończyła gra inspirowana serią Dragon Age, czyli drużynowy RPG The Waylanders. Na swoim koncie zgromadziła prawie 170000$, do których nadal można dorzucać coś od siebie (odblokowując trzech dodatkowych towarzyszy), ale w ramach kampanii PayPal.

Seria Dragon Age zdecydowanie jest jedną z najciekawszych gier zakrawających o klasyczne RPG, choć z trzech dotychczasowych odsłon tylko ta pierwsza zasługuje na wyróżnienie. „Trójka” była wprawdzie niezła, ale brakowało jej „tego czegoś”, co gracze znajdowali w debiutanckiej części. Ci mogą teraz wypatrywać z nadzieją The Waylanders, czyli gry RPG, która czerpie garściami z tworu BioWare, Neverwinter Nights 2 i Baldur’s Gate. Klasyka pomiesza się więc w ramach tego tytułu z nowoczesną oprawą wizualną, która będzie stanowić tło dla historii obejmującej okres średniowiecza i panowania celtyckiej bogini Brigantii, pomiędzy którymi mamy się przemieszczać.

W grze ma znaleźć się sześć podstawowych klas, z których będzie wywodzić się trzydzieści ”zaawansowanych”. Nie zabraknie również walki w czasie rzeczywistym z możliwością uruchomienia taktycznej pauzy, wielu formacji bojowych.. a nawet opcji romansowania z członkami swojej drużyny. Wpłacając 168999$ gracze zapewnili sobie język niemiecki, dwie nowe lokacje, nowego towarzysza i byłą scenarzystkę Telltale Games, która została „przedwcześnie odblokowana”. Premiera The Waylanders została wyznaczona na czerwiec 2020 roku.

Czytaj też: DayZ na PC i Xboksie One z ważnymi zmianami w grze

Źródło: Kickstarter