Reklama

Gra Paczka ogromnym sukcesem – zebrano ponad 330 tysięcy złotych

Gra Paczka ogromnym sukcesem

Zakończyła się akcja Gra Paczka, która miała pomóc dzieciom wykluczonym cyfrowo. Podczas całej akcji zebrano łącznie 330 318 zł.

W Dzień Dziecka pomoc trafi do pierwszych potrzebujących osób. W Gra Paczka zaangażowało się mnóstwo osób, w tym najpopularniejsi w Polsce streamerzy. Przez ponad trzy doby bez przerwy grali oni w gry oraz organizowali konkursy z cennymi nagrodami.

Czytaj też: Najciekawsze newsy – gry [20.05.2020]

Linda Czerner, manager projektu GRA PACZKA po stronie Szlachetnej Paczki, mówi:

Ludzie, z którymi współtworzyliśmy ten event – gracze, partnerzy, środowisko gamingowe – tworzą armię dobra. Już od pierwszych godzin streamu mogliśmy usłyszeć ciepłych, pełnych zaangażowania i wrażliwości ludzi, którzy stawali na rzęsach dla dzieci wykluczonych cyfrowo

Na początek wsparcie otrzyma 50 najbardziej potrzebujących podopiecznych Akademii Przyszłości. Niezbędny do nauki sprzęt trafi do nich już 1. czerwca.

Konrad Kruczkowski, dyrektor ds. komunikacji Stowarzyszenia WIOSNA, komentuje:

Dzieci wykluczone cyfrowo to dzieci, którym już na starcie świat powiedział: „Będzie wam trudniej, macie mniej szans niż wasi rówieśnicy”. Nie rozumieją tego, a same nie mogą się przed wykluczeniem bronić. Dzisiaj gracze i branża technologiczna mówią im: „Pomożemy wam. Jeszcze będzie dobrze”. Ta solidarność zasługuje na wielki szacunek. Dziękujemy!

Pomoc trwa nadal – jeśli chcecie wesprzeć najmłodszych to możecie to zrobić pod tym i tym linkiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News