Gra planszowa Cities: Skylines? Zanim przeczytacie na czym będzie polegać – wymyślcie jej zasady.

W zeszłym roku Paradox ogłosił, że zamierza wydać wiele gier planszowych, które będą oparte o swoje popularne marki gier wideo. Pierwszym tytułem przeniesionym na fizyczną grę okazało się Crusader Kings, a teraz poznaliśmy kolejny tytuł. Będzie to Cities: Skylines, czyli następca kultowej gry SimCity, której legenda już trochę przygasła.

Czytaj też: Super Mario Bros Battle Royale działa i jest świetne

Moją pierwszą myślą na temat tego, jak będzie grało się w Cities: Skylines w wersji planszowej było to, że gracz będzie musiał stawiać na planszy budynki i pewnie ten, który zbuduje ich najwięcej wygra. Potem pomyślałem, że może Cities: Skylines The Board Game będzie czymś na wzór Monopoly. Okazuje się, że nie trafiłem ani z jedną, ani z drugą opcją.

Planszówkowe Cities: Skylines oparte będzie o strefy, które znamy z gry wideo. To właśnie na nich budujemy odpowiednie budynki. Okazuje się, że to samo będziemy robili w nowej wersji gry. Gra nie będzie jednak dla pojedynczego gracza lub do grania z przeciwnikiem. Tytuł powinniśmy ogrywać w kooperacji z naszym znajomym, a przed nami staną przeróżne scenariusze, które będzie trzeba przejść, aby odnieść zwycięstwo.

Cities: Skylines zadebiutuje w październiku tego roku. póki co otrzymaliśmy jedno zdjęcie w bardzo słabej jakości, które przedstawia zawartość zestawu.

Czytaj też: Zegarek Game Boy – rewelacyjny gadżet dla nerdów

Źródło: kotaku.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!