WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gra planszowa Persona 5 jest dostępna zupełnie za darmo!

Gra planszowa Persona 5 udowadnia jak ważne jest budowanie społeczności wokół swojej gry. Przed Wami fanowskie dzieło, które jest w całości darmowe do pobrania.

Persona 5 to tytuł, który ma naprawdę oddaną społeczność. Mimo tego, że osobiście nie jestem fanem japońskich produkcji i nie śledzę ciągle kanałów z nimi związanych to o Personie słyszę co rusz. A to ktoś stworzył ładną grafikę, a to odkryto jakiś sekret. Tak też jest i tym razem. Fani Persony 5 stworzyli własną grę planszową luźno opartą o zasady wykreowane przez grę wideo. Zobaczcie jak wygląda taki zestaw!

The Unofficial Persona 5 Phan-Game (UP5P) to tytuł tego wytworu fanów. W grze wcielamy się w bohaterów wirtualnej produkcji, którzy w ciągu miesiąca muszą uporać się z danym pałacem. Naszym głównym bossem może być Kamoshida, Okumura oraz Madarame. Średnio rozgrywka trwa około 30 minut. Planszówkę przygotowano w taki sposób, aby można było w nią grać w pojedynkę lub w kooperacji z innym graczem. Zestaw jest dostępny za darmo do pobrania i wydrukowania pod tym linkiem. Powstała również cyfrowa wersja gry – sprawdźcie tutaj!

Czytaj też: Persona 5 skrywa mnóstwo tajemnic, których nie odkryjemy bez specjalnych programów

Źródło: kotaku.com