Gra twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice ma zostać ujawniona w 2019 roku

Gra twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice ma zostać ujawniona w 2019 roku
Gra twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice ma zostać ujawniona w 2019 roku

Po przejęciu studia Ninja Theory przez Microsoft powinniśmy oczekiwać takiego obrotu sprawy. Podczas wczorajszych targów X018 w Meksyku Phil Spencer ujawnił, że gra twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice ma zostać ujawniona w 2019 roku.

Wprawdzie swoisty teaser nie był specjalnie zobowiązujący, ale podczas rozmowy z Julią Hardy Spencer wszedł na temat ostatnich nabytków Microsoftu. Mowa m.in. o Obsidian Entertainment i inXile Entertainment, których kwestia szybko zeszła na studio Ninja Theory… przejęte swoją drogą przez firmę w czerwcu. To studio kojarzymy głównie ze wspomnianego Hellblade: Senua’s Sacrifice, ale nie możemy też zapominać o DMC: Devil May Cry z 2013 roku. Według Spencera nawet przejęcie tak wielkiego studia było nie lada wyczynem, ze względu na kulturowe dopasowanie do samego Microsoftu. Ujawnił jednak, że:

Fajnie jest nie tylko patrzeć na to, co Ninja Theory dokonało w przeszłości, ale oczekiwać nowych rzeczy, które mogą przyjść w 2019 roku.

Obecnie trudno spodziewać się jasnych stwierdzeń pokroju “Tak, za kilka miesięcy Ninja Theory zaprezentują swój nowy projekt”, ale zdania (jak to powyżej) rzucone praktycznie bezwiednie w rozmowie już nie raz nakierowały fanów na właściwe tory. To całkiem możliwe, że w następnym roku usłyszymy coś również od Obsidian Entertainment oraz inXile Entertainment. W oficjalnym oświadczeniu Microsoft ujawnił bowiem, że pozwoli tym studiom na wydanie projektów, nad którymi pracowali w czasie przejęcia, zanim przejdą do “przyszłych gier RPG”.

Czytaj też: Microsoft kupuje kolejne studia deweloperskie!

Źródło: DualShockers